Sağlık
 • 24.3.2020 09:22

Türk Profesör müjdeyi verdi!.. Koronavirüsün ilacını buldum

Çin'den tüm dünyaya hızla yayılan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüsle ilgili Kimya Profesörü Abdullah Çoban, dikkat çeken bir açıklama yaptı. Çoban, koronavirüsü yok eden antibakteriyel bir ürün geliştirdiğini söyledi.

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nden geçtiğimiz yıllarda emekli olan Prof. Dr. Abdullah Çoban, geliştirdiği antibakteriyel bir sıvı ile korona virüsü yüzde 90 oranla yok edebileceğini iddia etti.

Laboratuvar çalışmalarını Kayseri’de sürdüren Çoban, ikamet ettiği Sivas’ın Gemerek ilçesi Karacalar mahallesindeki ikametinde konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yıllardır korona benzeri virüsler üzerinde çalışma yürüttüğünü belirten Çoban, “Dünyanın şu anda başına bela olan korona virüsü yüzde 90 oranda yok edecek hem kimyasal hem de organik bir karışım geliştirdim. Bu konularda ben yıllardır çalışıyorum. Temel bilgim var, uluslararası makalelerimde var. Ben emekli profesörüm, dolayısıyla çalışmalarımın tamamı bilimseldir. Kolonya antibakteriyel özelliği var ama yeterli değildir. Ben öncelikle antibakteriyel malzeme olarak gördüğünüz bir ürün geliştirdim. Bu ürün tamamen organik ve insan sağlığına hiçbir zararı olmayan antibakteriyel bir malzemedir. Yaptığım bu ürünün antibakteriyel özelliklerini ölçtüm. Kolonyanın etki çapı 0,5’dir. Bunun etki çapı 22,5 ve aynı zamanda cildi tahriş etmediği gibi cildi besleyici özelliği de vardır. Bizlerin öncelikle, kolonyayla tahriş olan ciltlerde oluşan çatlaklarla mikrobun içeriye girmesini engellememiz gerekir” dedi.

Gargarasını yaptı

Koronavirüse karşı geliştirdiği ürünün ağız gargarasını da yaptığını söyleyen Çoban, “G3 adını verdiğim, ikinci ürünümüz ile ağızdan gargara yapılabilecek. Kolonya yerine kullanılacak malzememizin antibakteriyel özelliği 22,5 iken bu malzemenin antibakteriyel özelliği 120, yani 6 katı. Bu ürün ağızda gargara yapıldığı zaman bütün bakterileri öldürdüğü gibi, antiviral özelliği ile de tüberkülozu önlüyor. Korona virüs nefes yollarında protein içerisinde besleniyor ve çoğalıyor, ciğerlerde tüberküloza sebep oluyor” dedi.

"Bakanlığın bilgisi var"

Çoban çalışmasından Sağlık Bakanlığını haberdar ettiğini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde sağlık bakan yardımcısı ve İstanbul il sağlık müdürüyle toplantı yaptım. Bu maddenin damardan verilen serumun içerisine 0,9’luk, sodyum klorür ihtiva eden serumun içerisine 5 ml enjekte edin diye tavsiyesinde bulundum. Eminim 3-4 gün içerisinde, vadesi yetmediyse, Rabbimizin işine karışamayız, bu mikroptan bu hastalarımızı kurtarabiliriz” dedi.

Amerika Sağlık Enstitüsünün onayladığı ilaçtan yola çıktı

Çoban, geliştirdiği karışımla ilgili henüz yayınlanmış bir makalesi ve denek çalışmaları bulunmasa da karışımın, Amerika Sağlık Enstitüsü tarafından ilaç olarak kabul edilmiş bir maddeden yola çıkılarak geliştirildiğini ifade ederek, “Bu ürünün antiviral etkilerini 3-4 yıldır, hem HİV virüsüne karşı kullandım. Doktor arkadaşlar da kullanıp olumlu sonuçlar aldı. Hepatit B-C’de de kullandırdım, olumlu sonuçlar aldım. Grip vakalarını 3-4 günde iyileştirdiğini tespit ettim. Bu ürünün daha fazla can kaybı yaşanmadan kullanılması gerekiyor. Sağlık açısından hiçbir zararı ve yan etkisi yoktur. Ben bu millet için çalışmaya hazırım yeter ki bu ürüne izin verilsin” dedi.

Yorumlar (10)

 • - Zeynep

  Adam cabalamis bilgisini ortaya koymuş bütün profesörler bigisini ortaya koysun çalışsın bu sorun bir kişinin belli bir kesimin değil dünyanın sorunu birde sağlık sorunu zaman birlik beraberlik zamanı kıskanma zamanı değil adam sağlık bakanligiyla temasa geçmiş karar sağlık Bakanlığı'nın yüce rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın çocuklar annesiz, babasız kalmasın, anneler,babalar evlat acısı yaşamasın bir an önce bulun ilacını çaresini insanlar çok panik ,korku içinde yaşıyor her geçen gün kaygı,korku daha da büyüyor Allah hepimizin yardımcısı olsun

 • -

  Ya insanlar ölüyor bu ilaç denenmelı belki ölümlerin önüne geçilebilinir hem dogalmişta

 • -

  Tüberküloz un etkeni basildir, serum 0,9 degil 0/00,9 dur. Bu prf hangi dalda prftur

 • - Murat

  Neden denenmesin zararmi ederiz

 • -

  Şurada bir kaç yoruma baktım diplomasını elinden alın yok olmaz da lan filan ulan madem siz çok iyi biliyorsunuz siz yapın adam birşeyler yapmış sağlık bakanlığı ile temasa geçmiş sağlık bakanlığı bunu arastirmadan onay verirmi yok milleti denek olarak kullanacak mış ta biz bilimde niye ileri gidemiyoruz işte bu çekememezlik yüzünden

 • -

  Şurada bir kaç yoruma baktım diplomasını elinden alın yok olmaz da lan filan ulan madem siz çok iyi biliyorsunuz siz yapın adam birşeyler yapmış sağlık bakanlığı ile temasa geçmiş sağlık bakanlığı bunu arastirmadan onay verirmi yok milleti denek olarak kullanacak mış ta biz bilimde niye ileri gidemiyoruz işte bu çekememezlik yüzünden

 • - Yücel MERAL

  Sayın hocam hiç bir etik kurul izni olmadan ve bir ilacın FAZ 1-2-3-4 adı verilen çalışmalarını yapmadan maşallah gördüğü her hastayı denek olarak kullanabiliyor. Ülke iyice çıldırdı.

 • - Fatih Değer

  Bence asparagas haberinizi değiştiirin yada progesörün diplomasını elinden alın antibakteriyel ile antiviralin farkını birlikte öğrenin sorunumuz bir kere bakteriyel değil viral bunun farkını bilmeyen adamın bulduğu ilacı şahsen kullanmam

 • -

  Ben pekmezin bu vuruse iyi geldigini dusunuyorum dogal uzum pekmezi

 • - CUMHUR

  Buda Canan Karatay'a kapak olsun; sadece % 0,9 luk tuz karışımı izotonik yetmiyor; bu maddenin damardan serumun içerisine 5 ml lik anti virüs savaşçısı Gemerek Solüsyonundan enjekte edilmesi gerekiyormuş!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER