Asayiş
  • 1.8.2021 13:22

Türk vatandaşı, Yunanistan tarafından açılan ateşle öldürüldü

Edirne'nin Meriç Nehri kenarında bulunan Yunanistan'a sınır Köyü Adasarhanlı'da, Yunanistan tarafından sivil giyimli kişilerce açılan ateş sonucu 1 kişi vurularak öldürüldü, arkadaşı ise kıl payı ölümden kurtuldu.

Edirne'nin Meriç Nehri kenarında bulunan Yunanistan'a sınır Köyü Adasarhanlı'da, Yunanistan tarafından sivil giyimli kişilerce açılan ateş sonucu 1 kişi vurularak öldürüldü, arkadaşı ise kıl payı ölümden kurtuldu.

İddialara göre, 43 yaşındaki Mehmet Durgun arkadaşı S.S. ile Meriç Nehri kenarında otururken, Yunanistan tarafından sivil giyimli kişiler tarafından ateş açıldı.

Başına isabet eden mermi sonucu Durgun, olay yerinde hayatını kaybetti.Durgun'un yere düştüğünü görünce arkadaşına bakan S.S ise şans eseri vurulmaktan kurtuldu ve açılan ateş burnunu sıyırdı.

Ardından sürünerek olay yerinden kaçan S.S olayı jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.

Cumhuriyet Savcısı ve Olay Yeri İnceleme ekibinin incelemelerinin ardından Durgun'un cenazesi otopsi için hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Mehmet Basmacı - Şener Urfa

 

Türk vatandaşının öldürülmesi sonrası Türkiye'den Yunanistan'a nota

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Mepa News | Haber Merkezi

01 Ağustos 2021 Pazar 13:41

A+A-

Yunanistan'dan ateş açılması sonucu Edirne'de 1 Türk vatandaşının hayatını kaybetmesiyle ilgili Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı'nın Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, Bakanlık tarafından Yunanistan'a nota verildi.

Edirne'nin Meriç ilçesinin Yunanistan'a sınır olan Adasarhanlı köyünden Mehmet Durgun (43), Meriç Nehri üzerindeki bir adacıkta, Yunan tarafından sivil giyimli kişilerce açılan ateş sonucu vurularak öldürülmüştü.

Dün akşam saatlerinde yaşanan olayda Durgun'un arkadaşı S.Ş. ile birlikte göçmenlerin nehri geçmek için kullanıp, bıraktıkları botları almak için Meriç Nehri üzerindeki adacığa gittiği, bu sırada Yunan tarafında bulunan sivil giyimli kişilerle aralarında tartışma çıktığı belirtildi.

Tartışma sonrasında Yunan tarafından açılan ateş sonucu Mehmet Durgun, yüzünden vurularak hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABERLER