Gündem
  • 20.7.2019 12:15

Türkiye böyle mezar kavgası görmedi

Sevilay Kaygısız'ın 1.5 yıl önce lösemiye yenik düşen oğlu için yaptırdığı mezar eski eşi tarafından yıktırıldı. Suçlanan baba kendini şöyle savundu: "Mezarın duvarı, babamın mezarına baskı yaptığı için yıktık."

Oğlumun mezarını yıkıp yüreğimi yaktılar

Adana’da 3 yıl önce Mustafa Güzelkabaağaç ile Sevilay Kaygısız’ın oğlu Sıddık Murat Güzelkabaağaç’a lösemi teşhisi konuldu. Evladı gözünün önünde eriyen çaresiz anne, oğlunun iyileşmesi için mücadele etti. Ancak tedaviye olumlu yanıt vermeyen Sıddık Murat, 21 Ekim 2017’de henüz 16 yaşındayken hayatını kaybetti. Talihsiz genç aile mezarlığında dedesinin yanına toprağa verildi. Eşi Mustafa Güzelkabaağaç’tan boşanan ve kendisine yeni bir hayat kuran Sevilay Kaygısız, oğlunun mezarını ziyaret ederek, teselli bulmaya çalıştı.

Evladımın kemikleri sızladı

İşe girdikten sonra para biriktiren Kaygısız, geçen ay oğlunun mezarını yaptırdı. Ancak o mezarın eski eşi ve yakınları tarafından, parayla adam tutularak yıktırıldığını iddia etti. Gördüğü manzara karşısında şoke olan anne, “Bunun nedenini sorduğumda; ‘Oğlunun mezarındaki mermer, babamın mezarına baskı yapıp, ağırlık oluşturuyor’ yanıtını verdiler. Oğlumun kemiklerini sızlattılar. Yüreğimi yaktılar” diyerek ağladı.

 İkinci kez evlat acısı yaşadım

Oğlunun acısının hâlâ yüreğini sızlattığını söyleyen anne Sevilay Kaygısız, “Onun yokluğunu hissetmek benim için çok zor. Her geçen gün daha da zor geliyor. Hergün iş çıkışı oğlumun mezarını ziyaret edip, onunla dertleşiyordum. O benim dert ortağım, sırdaşım, arkadaşımdı. Bana ikinci kez evlat acısı yaşattılar” dedi.


 

İLGİLİ HABERLER