Gündem
  • 3.4.2020 12:11

Türkiye'nin Avrupa'ya yardım göndermesine Akşener'den skandal benzetme!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye tarafından koronavirüsün ağır kayıplar verdirdiği İtalya'ya ve İspanya'ya gönderilen yardımlarla ilgili şok sözler sarfetti. Salgın ile mücadelede kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilen Türkiye'nin başarısını görmezden gelen Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan yardım kampanyasını da hatırlatarak "Yeni Cami’de dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtamazsınız" yorumunda bulundu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyası ile İtalya ve İspanya'ya gönderilen koronavirüs yardımlarını eleştirdi. Akşener, Erdoğan'ı "Yeni Cami’de dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtamazsınız" diye eleştirdi.

Skandal benzetme!

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası için "Yani devletin vatandaşı için harcayacak 550 milyon lirası yok mu da, bu parayı vatandaşın kendisinden toplamaya çalışıyoruz? Bu sorunun cevabı yok" diyen Akşener, İtalya ve İspanya'ya gönderilen yardımlar için de şöyle konuştu:

"Sayın Erdoğan İtalya’ya İspanya’ya yardım uçağı, yardım gemisi gönderdiğimizi söylüyor ama bu iki ülkenin hükümetlerinden hiçbiri kendi vatandaşlarına IBAN gönderip yardım toplamıyor. Yeni Cami’de dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtamazsınız."

Yorumlar (2)

  • - ASABİ

    DEVLETİN KASASINI DAMADA VERDİ. HAZİNEYİ BOŞALTTI. KARAGÜN PARASI İHTİYAT AKÇESİ NEDEN TUTULUYORMUŞ BAŞTAKİLER DE HALKIMIZ DA ACI ÖĞRENDİ. O PARA AFET ZAMANLARI İÇİN TUTULUYORDU. YANİ ASLA EL SÜRÜLMÜYOR, KÖTÜ GÜNLERE SAKLANIYORDU. ŞİMDİ ONLAR İÇİN HARCADIK DİYE YAPTIĞINIZ YOLLARI, KÖPRÜLERİ, REZİDANSLARI VİRÜSE KARŞI KULLANIN BAKALIM.

  • - EKONOMİST

    Devletimizin en zengin müessesesi şu anda sadece Merkez Bankası dır ; çünkü birileri kasayı boşaltıp yap işlet devret soyguncularına ödemiş kasa tam takır şehitler için polisler için toplanan parayı da götürmüşler, MB nın ödeneği yaklaşık 100.000.000 BİN dolar ( 100 Milyar) bile değil buda onun parası değil müteahhitler yol köprü liman hastane yapmak için dış güçlerden kredi almışlar bu parada onun karşılığı teminatı. Bu parayı miras olarak 83.000 BİN kişiye dağıtsak kişi başına 1, 2 BİN dolar eder işte TC devletinden alacağımız kişisel mal varlığımız 1 200 dolar doya doya harca .!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER