Gündem
  • 5.3.2020 22:08

Türkiye'nin gözlem noktalarının akibeti ne olacak

Türkiye'ye ait gözlem noktalarının akıbeti ne olacak?
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan mutabakata ilişkin kritik açıklamalar yaptı. Peskov, akıbeti merak edilen Türkiye'ye ait gözlem noktalarına ilişkin flaş sözler sarfetti.

Dünyanın gözünün üstünde olduğu Erdoğan-Putin görüşmesi Moskova'da gerçekleşti. Erdoğa ve Putin beraberindeki heyetlerle gerçekleştirdikleri saatler süren görüşmelerin ardından açıklamalarda bulundu.

İki liderin açıklamalarının ardından dışişleri bakanları anlaşmaya varılan mutabakat metinlerini okudu.

Kritik zirveyi yerinde takip eden deneyimli gazeteci Mete Çubukçu, canlı yayında görüşmelere ilişkin gözlemlerini anlattı.

Açıklama sırasında bir süre şans eseri Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ile baş başa kaldığını belirten Çubukçu sözcüye önemli sorular yöneltti.

GÖZLEM NOKTALARI DURUYOR

Peskov, Türkiye'ye ait gözlem noktalarını durumu ile ilgili soruya ''Gözlem noktalarınız duruyor. Yarından itibaren askeri yetkililer bunu konuyu ele alacaklar.'' şeklinde yanıt verdi.

Peskov, İdlib merkezin kontrolünün kimde olacağı sorusuna ise aynı şekilde yanıt veren Peskov, bu konularda iki Savunma Bakanı'nın görüşmeler gerçekleştireceğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER