Gündem
  • 17.9.2013 18:30

Türkiye'yi sarsan cinayette rapor skandalı...

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde eski kız arkadaşı 21 yaşındaki Gizem Tunç ile genç kızın sevgilisi 29 yaşındaki Murat Erdoğan'ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 22 yaşındaki er D.P.'nin, olaydan bir süre önce Denizli'den Zonguldak'a gitmek için komutanından izin istediği, alamayınca da Servergazi Devlet Hastanesi'nden 10 günlük rapor aldığı ortaya çıktı.

Denizli İl Jandarma Komutanlığı'nda 1992/3 tertip er olarak askerlik görevini yapan D.P.'nin, eski kız arkadaşı Gizem Tunç'un, arkadaşı Murat Erdoğan ile aşk yaşamaya başladığını öğrenmesi üzerine birliğindeki komutanından izin istediği, ancak komutanının hareketlerinden şüphelenip, suça karışabileceğini düşünerek izin vermediği öğrenildi. Birliğinden izin alamayan D.P.'nin daha sonra sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Servergazi Devlet Hastanesi'ne gittiği, burada çeşitli poliklinikleri dolaştığı ancak hiçbir doktordan rapor alamadığı, son olarak da Ortapedi Polikliniği'ne başvurduğu belirtildi. Burada doktorla görüşen D.P.'nin hiçbir sağlık problemi olmamasına rağmen 10 günlük rapor aldığı ileri sürüldü.

Raporun ardından Zonguldak'a giden D.P.'nin raporlu olduğu günlerde geçen hafta sonu arkadaşı Murat Erdoğan ile sevgilisi Gizem Tunç'u öldürdüğü ifade edildi. Raporu bittikten sonra birliğine teslim olan D.P., olayın ardından polis tarafından gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

 

İLGİLİ HABERLER