Ekonomi
  • 12.5.2004 00:03

TÜZMEN: ''ARALIK AYI DÖNÜM NOKTASI OLACAK''

GAZİANTEP - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Avrupa Birliği'nden Aralık ayında müzakere tarihi alacaklarına inandığını belirterek, ''Öyle inanıyorum ki, Aralık ayı ülkemiz için bir dönüm noktası olacak'' dedi.
     AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Tüzmen, partililere hitap etti.
     Belediyelerin istihdam merkezleri olmadığını, iş için başvuranların bir çoğunun belediyelerde iş istediğine dikkat çeken Tüzmen, ekonominin iyiye gitmesiyle yeni istihdam alanları açılacağını, o zaman da işsizlere iş imkanı doğacağını belirtti.
     Tüzmen, bu yılın sonunda ihracatta 55 milyar doları aşacaklarını, tarım, turizm, taşımacılık, ticaret ve ihracatta bu yıl önlerine büyük bir hedef koyduklarını, bu hedefi tutturabilmek için gece gündüz demeden bütün kabine üyeleri ve bürokratlarla çalıştıklarını bildirdi.
     Avrupa Birliği'nden Aralık ayında müzakere tarihi alacaklarına inandığını ifade eden Bakan Tüzmen, ''Müzakere tarihi almış, ev ödevlerini eksiksiz yapmış bir ülke olarak en kısa zamanda tam üyelik yolunda yerini almış bir ülke olarak AB'nin karşısına çıkacağımıza olan inancım tamdır'' diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER