Spor
  • 25.5.2013 01:41

UEFA'nın yeni yönetimi belirlendi

İcra Kurulu Avrupa Delegasyonu'nda 4 yıllık yeni dönem için seçilen Şenes Erzik, ayrıca 2013-2015 dönemi için UEFA Başkan Yardımcısı adayları arasında yer aldı.
İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen kongreye Başkan Demirören'in yanı sıra 2. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Genel Sekreter Prof. Dr. Emre Alkin ve gözlemci sıfatıyla UEFA Gençler ve Amatörler Komite Üyesi Süheyl Önen katıldı.
Akşam saatlerinde sona eren kongrede, Şenes Erzik'in yanı sıra Dr. Michel D'Hooghe (Belçika), Marios N. Lefkaritis (Kıbrıs Rum kesimi) ve Vitaly Mutko (Rusya) UEFA İcra Kurulu Avrupa Delegasyonu'na 4 yıllık yeni dönem için seçildi.
UEFA İcra Kurulu'na Giancarlo Abete (İtalya), Allan Hansen (Danimarka), Frantisek Laurinec (Slovakya), Marios N. Lefkaritis (Kıbrıs Rum kesimi), Avraham Luzon (İsrail) ve Michael van Praag (Hollanda) yeniden seçilirken, David Gill (İngiltere)) ve Wolfgang Niersbach (Almanya) 4 yılllık dönem için ilk kez seçilen yeni üyeler oldu.
Olağan kongrenin ardından düzenlenen UEFA İcra Kurulu seçim toplantısında ise 2013-2015 dönemi için UEFA Başkan Yardımcısı adayları belirlendi. Aday listesinde Şenes Erzik'in yanı sıra Angel Maria Villar Llona (İspanya), Marios N. Lefkaritis (Kıbrıs Rum kesimi), Giancarlo Abete (İtalya) ve Grigoriy Surkis (Ukrayna) yer alıyor.
UEFA İcra Kurulu, tüm konfederasyonlarla ilişkilerden sorumlu özel danışman ve UEFA EURO 2016 Yürütme Kurulu'nun üyesi olarak Fernando Gomes'i (Portekiz) seçti. Gomes, böylece "danışman" unvanıyla UEFA İcra Kurulu toplantılarına katılacak ve Ulusal Federasyonlar Komitesi'nin başkan yardımcılığı görevini sürdürecek.
Ayrıca Cebelitarık Futbol Federasyonu'nun (CFF), UEFA'ya tam üyeliğine karar verildi. CFF, UEFA'nın 54. üyesi oldu.
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, UEFA Kongresi'nin ardından 30-31 Mayıs 2013 tarihlerinde Mauritius'da düzenlenecek 63. FIFA Kongresi'ne katılacak.

İLGİLİ HABERLER