Asayiş
 • 1.6.2013 22:51

Ülkücüler, eylemci gençleri sopalarla dövdü

Konya'da, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek isteyen üniversiteli gençlerden oluşan eylemcilere, sopalarla ve demirlerle saldırmak isteyen karşıt görüşlü gruba polis müdahale etti.

Konya'da sosyal paylaşım sitesinde örgütlenen 500'ün üzerinde üniversiteli genç, Taksim'deki Gezi Parkı olaylarını protesto etmek önce Zafer Meydanı'nda toplantı Buradan Kültürpark'a yürüyen eylemci grup, daha sonra Bosnahersek Mahallesi'ndeki Gençlik Parkı'na gelerek diğer gruplarla birleşti. Sayıları artan grup, daha sonra Mesaj Caddesi üzerinde yürüyüşe geçti. Eylemcilerin yürüyüşü sırasında alana gelen karşıt görüşlü yaklaşık 100 kişi, yürüyüş yapan eylemcilere saldırmak istedi. Geniş güvenlik önlemi alan çok sayıda polis tarafından güçlükle engellenen karşıt görüşlü grup, ara sokaklardan koşarak yürüyüş yapan grubun önüne çıkmak istedi. Ellerinde sopa, taş ve demirlerle yürüyüş yapan eylemcilere saldırmak isteyen gruba, polis ekipleri geçit vermedi. Yaşanan arbede, polis tarafından güçlükle önlendi. Karşılıklı atılan sloganların ardından yürüyüş yapan grup Gençlik Parkı'nda tekrar bir araya geldi. Sabaha kadar eylemlerine devam edecekleri ifade edilen öğrenci toplulukları arasında da tartışma çıktı. Tartışma nedeniyle çevik kuvvet ekipleri, Gençlik Parkı'na girmek zorunda kaldı. Polisin önlem almasının ardından öğrenci toplulukları polisinde uyarısıyla eylemlerine son verdi. Gruplar daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
 

Yorumlar (6)

 • -

  Halk düşmanları ülkücülerinde düşmanıdır onlar ülkücü kılığına girmiş polisi arkasına almış provokatör ak gençlikten başkası değildir.Eylemciler uyanık olsun.

 • - naci

  O ÜLKÜCÜLERİN İSRAİL VE ABD UŞAĞI LİDERLERİ DE AYNI KAFADA , NORMALDİR .. AMA GERÇEK YANİ YOBAZ/MÜRİT OLMAYAN ÜLKÜCÜLER HER YERDE VATANDAŞLARIN İÇİNDEYDİLER .. AÇIN GAZETELERİ RESİMLERİNİ BOY BOY GÖRÜN , BOZKURT İŞARETİ YAPAN BİR SÜRÜ GENCİN FOTOSU VAR ..

 • - mert

  eliniz dert görmesin

 • -

  ÜLKÜCÜLÜK BUMUYMUŞ ! PEH PEH PEH

 • - vatandaş

  ülkücüler vatanını milletini seven hakiki türk milliyetçisidirler.........

 • - MİSAFİR

  Öyle yiğitliği hak bayram sanmayın ülkücüler. Zaten o kızıp, düşman belledikleriniz size kinle, intikamla dolu. Olaylardan yararlanır, sizi bir anlık ederler. Ellerinden almaya kalkanları da döverler, kimse de kurtaramaz.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER