Ekonomi
  • 30.6.2007 14:19

UNAKITAN:"TEKRAR DEVLETİN KASASINI BOŞALTMAK İÇİN İKTİDAR OLMAK İSTİYORLAR"

OKTAY ÖZDEN
ESKİŞEHİR- Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yeniden iktidara talip olanların devletin kasasını boşaltmak istediklerini belirterek, "Ne olursa olsun tek parti hükümeti olsun. Memleket koalisyonda bir yere gitmez" dedi.


Eskişehir'in Alpu ilçesinde halka hitap eden AK Parti Eskişehir 1. sıra milletvekili adayı Bakan Unakıtan, Alpulular'a artık bir bakanları olduğunu belirterek, yürüyüşlerini bile değiştirmelerini istedi. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, AK Parti hükümetinin bütçe açıklarını kapatıp, devletin boşalan kasalarını doldurduğunu ifade ederek, "Kasa doldu ya.
'Şimdi tekrar biz iktidara gelelim' diyorlar. Tekrar kasayı boşaltmak istiyorlar. Biz bu paraları milletin menfaati için harcıyoruz. Onlar hizmet için gelmek istemiyorlar, yine götürmeyi hedefliyorlar. Daha önce kasayı boşaltan aynı adamlar. Bu millet onları gördü. Dışarıdan döviz bularak mazotu ülkeye getiremeyenler, şimdi mazotu 1 YTL'ye indirmeyi vaat ediyorlar" diye konuştu.


"Ülkeyi maceralara sürükleyecek kimselere imkan vermeyin" diyen Unakıtan, şunları söyledi:
"Huzur, güven, kalkınma nerede? Hizmeti kim getirecek? Ne olursa olsun, tek parti hükümeti olsun. Sakın, memleket koalisyonda bir yere gitmez. Ona göre kararınızı verin."
Bakan Unakıtan, eşi Ahsen Unakıtan ile AK Parti milletvekili adayları ve beraberindekiler, Alpu Kaymakamı Tarık Bahadır ile Belediye Başkanı Mustafa Gökçe'yi ziyaret ettikten sonra Bozan beldesine hareket etti.

İLGİLİ HABERLER