Eğitim
  • 28.1.2015 13:40

Üniversitelilere 3 kez sömestr müjdesi

10. Ekonomik Kalkınma planını açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, paket kapsamında üniversitelerde yapılacak çok önemli bir değişikliği de açıkladı.Davutoğlu üniversitelerde 3 sömestr uygulamasını yaygınlaştıracaklarını söyledi. İşte o konuşmadan satır başları...

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

"Eğitim alanında tüm becerilerin geliştirmesini amaçlıyoruz. İş gücü piyasası ile doğru orantılı bir bağ kuracağız. Uygulamaları eğitimleri geliştireceğiz ve işgücü piyasası ile eğitimi arasında ilişki kuracağız. Odalar ve Borsalara daha fazla sorumluluk vereceğiz. Mesleki eğitimleri işgücü piyasalarının ihtiyaçlarına göre şekillendireceğiz. Mesleki liseleri yeni bir reform ile iş gücüne katkı sonunda geliştireceğiz. Fabrikaların mesleki okul yapmalarını teşvik edeceğiz.
 

"ÜNİVERSİTELERE 3 SÖMESTR"
Üniversitelerde 3 sömestr uygulamasını yaygınlaştıracağız. Bireysel yetenekleri ortaya çıkaracak rehberlik servislerini geliştireceğiz. Üniveristelerde İŞKUR faaliyetlerini yaygınlaştıracağız. Sanat ve spor faaliyetlerinde en az bir branşı eğitimin parçası haline getireceğiz."

İLGİLİ HABERLER