Dünya
  • 30.11.2011 17:22

ÜNLÜ İŞADAMI ALMANYA'YI TERK ETTİ!...

Türkiye ve Almanya'yı sarsan neonazi cinayetlerinden sonra ünlü işadamı tepkisini ortaya koydu.

Şimdiye kadar Almanya'ya çok sayıda yatırım yapan milyonlarca Euro vergi ödeyen, ülkenin tanınmış işadamlarından İlhan Doğan, yaşanan neonazi olaylarına ve çifte standarda tepki göstermek amacıyla ülkeyi terk etti.

ALMANYA'nın Münster kenti yakınlarındaki Vreden kasabasında yaşayan tanınmış işadamlarından İlhan Doğan, neonazi cinayetlere tepki göstermek amacıyla ülkedeki tüm yatırımlarını durdurarak Almanya'yı terk etti. Vreden'daki lüks villasına dev Türk ve Alman bayraklarının yanı sıra büyük bir pankart astıran işadamı Doğan, pankarttaki yazısıyla Almanya'da yaşayan yabancı kökenlilere uygulanan çifte standardı da eleştirdi. Daha önce Almanya'ya yaptığı büyük yatırımlar ve ödediği milyonlarca Euro'luk vergilerle tanınan İlhan Doğan'ın ürünlerinin tanıtımlarına Carmen Electra, Bruce Willis, Ralf Möller ve Boris Becker gibi çok sayıda dünya starı katılmıştı. LR-International Kozmetik'de Senior President (Başkanların Başkanı) unvanına kadar yükselen İlhan Doğan müthiş Türk olarak anılıyor. Doğan ayrıca Türkiye'de Hülya Avşar, Beyaz, Mustafa Sandal gibi ünlülerin kendi adlarına parfüm çıkarmalarını sağlıyor.

NEONAZİ CİNAYETLERİ BARDAĞI TAŞIRDI

Önceki gün Türkiye'ye dönen ve Almanya'daki tüm yatırımlarına son verdiğini açıklayan İlhan Doğan şunları söyledi: “Bizim insanlarımıza yapılan hakaretler ve onları burada görmezlikten gelmeleri beni üzüyor. Ben Almanya'da doğup büyüdüm, şimdiye kadar binlerce Almana iş verdim, milyonlarca Euro vergi ödedim ve bu vergilerin nereye gittiğini şimdi görüyorum. En küçük hatamızda politikacıların bazıları Türkler bu ülkeye uyum sağlamıyor diyorlar. 50 yıl önce bizim annelerimiz babalarımız bu ülkeye geldi dürüstçe çalıştı ve çabaladı. Bu kariyeri edinene kadar kendimde çifte standartlara maruz kaldım, çok zorluklar yaşadım ve artık bıktım. Anlaşılan bu ülkede ne yaparsak yapalım hep yabancı kalacağız. Almanya'nın bu kadar iyi bir durumda olmasında Türklerin çok katkısı var, bu ülkeye çok şeyler kattık. Bugün bu ülkede yüz binlerce insanımız iş veriyor, vergi ödüyor, milyarlarca cirolar yapıyor. Hala Türklerin aleyhine konuşulması beni incitti. En son 8 vatandaşımızın neonaziler tarafından öldürüldüğünün ortaya çıkması bardağı taşırdı ve bu olayların ardından Almanya'yı terk ediyorum.”

OLAYLARI SAKIN UNUTTURMAYIN

Almanya'da kalan Türklere de seslenen Doğan, “Kötülüğe kötülükle cevap vermeyin. Daha çok çalışın, daha dürüst olun. Böylece daha güçlü olursunuz. Bu ülkede yaşayan gerek politikacı, gerekse işadamı olan insanlarımız neonazi cinayetlerine yeterince tepki göstermedi. Daha önce Möhl olayı oldu, Solingen oldu ve unutuldu. Bu yaşananlar da belki birkaç ay sonra unutulacak. Bu olayları sakın unutturmayın” dedi.

gazetevatan

İLGİLİ HABERLER