Gündem
 • 20.2.2020 00:29

Ünlü savcıdan şok itiraf!.. Bülent Ecevit Fetullah Gülen'in adamıydı

28 Şubat'ın yargı ayağı atağa geçti! Nuh Mete Yüksel'den küstah çağrı: Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'den yargılanmalı

"Yargılamazsan yargılatmaya kalkışırlar" dedirtecek cinsten ifadelerde bulunan 28 Şubat post modern darbesinin yargı ayağı olan Nuh Mete Yüksel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'nün siyasi ayağından yargılanmasını istedi. Müslümanları 28 Şubat'ta DGM'lerde yargılayan ancak bugünlerde Gülen hakkında yakalama kararı çıkartan başsavcı şeklinde parlatılan Yüksel'in bu utanmazlığı pes dedirtti.

28 Şubat'ın yargı ayağı atağa geçti! Nuh Mete Yüksel'den küstah çağrı: Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'den yargılanmalı

 CHP'nin sürekli FETÖ'nün siyasi ayağı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi hedef göstermesinin ardından 28 Şubatçı isimler de kendilerini göstermeye başladı.

"Ecevit Gülen'in adamıydı" itirafı

ecevit fethullah gülen ile ilgili görsel sonucu

"Ecevit onların adamıydı. Fethullah Gülen’in adamıydı." ifadeleriyle itirafta bulunan Yüksel, "Siyasi ayak şüphesiz var tabii. İlker Başbuğ, yaptığı çıkışta haklı." dedi.

ecevit fethullah gülen ile ilgili görsel sonucu

"Kabahati üzerinden atmaya çalışıyor"muş

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili tartışmalarını da yorumlayan Yüksel, "Herkes kabahati üzerinden atmaya çalışıyor. Bunlar içinde samimi olmayanlar var. Vaktinde FETÖ’yü destekleyenler, büyütenler var. Özellikle 15 Temmuz’da FETÖ’nün gerçek yüzü ortaya çıkınca korkanlar var. Ama şunu söylemek isterim; FETÖ’cülük hâlâ yürüyor." ifadelerinde bulundu.

ecevit fethullah gülen ile ilgili görsel sonucu

Yüksel, "Benim dava açtığım dönemde siyasi ayak söylentisi yoktu ama daha sonra siyasi ayağı olduğu ortaya çıktı." ifadelerinde bulundu.

Erdoğan için DGM'de 'idam' talebinde bulunmuştu

ecevit fethullah gülen ile ilgili görsel sonucu

FETÖ karşıtı gibi duran aslen dindarlara düşmanlık sergileyen eski DGM Başsavcısı Nuh Mete Yüksel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde kendisi için idam talebinde bulunulduğunu açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 28 Şubat süreci sonrası yargılanmasıyla ilgili olarak "Benim de idama mahkûm edilmem istendi ama son anda yırttım. Bizi de apar topar götürüyorlardı. Niye şu yatırımı yaptık diye idamımızı istediler. O meşhur savcı vardı, Nuh Mete Yüksel. Baktık bizim idamımızı istedi, Allah’tan adil bir hâkime rastladık da, bir de nöbetçi mahkeme çıkardılar. Dedim tezgâhı kurdular herhalde" ifadelerinde bulunmuştu.

ecevit fethullah gülen ile ilgili görsel sonucu

Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ı tutuklatmaya kalkışmıştı

Şeref Malkoç 28 Şubat'la ilgili verdiği bir röportajında, dönemin başbakanı Necmettin Erbakan'ın Nuh Mete Yüksel tarafından tutuklatılmak istendiğini belirtmişti.

Malkoç, ikinci tutuklama girişiminin de Eylül 1999’da Erbakan’ın Altınoluk’taki yazlığında gerçekleştiğini şu sözlerle anlatıyor:

Hocanın bir davadan cezası kesinleşmiş, infazı için tebligat yapılmıştı. Ancak 7 günlük süre vardı. Biz de infazın ertelenmesi için yargıya müracaat etmiştik. Bir sabah hoca telefonla aradı. ‘Jandarmalar evi sarmış, beni almaya gelmişler’ deyince ‘Hocam nasıl olur? Süre daha dolmadı’ dedim ve hemen savcıyı aradım. Savcı bana Erbakan hocayı alıp hapse koyacağını belirtince ‘Kanun hükmü açık, yapamazsın’ diye itiraz ettim. O savcı bana ‘Kanunu senden öğrenecek değilim’ cevabını verdi.

Hasan Karakaya'yı da 7 gün gözaltında tuttu

Merhum Genel Yayın Yönetmenimiz Hasan Karakaya'ya da DGM'de yargılamak üzere tutuklatmaya çalışan ancak muvaffak olamayan Nuh Mete Yüksel, o dönem Karakaya'yı 7 gün gözaltında tuttmuştu.

Nuh Mete Yüksel'in 28 Şubat'taki derdi FETÖ değil Müslümanlardı

Şimdilerde FETÖ'yü ilk ortaya çıkaran savcı diye pazarlanan, aslında 2000 yılında Fetullah Gülen ve FETÖ'yü İslami bir cemaat olarak gördüğü için hakkında yakalama kararı çıkaran Nuh Mete Yüksel, Merhum Genel Yayın Yönetmenimiz Hasan Karakaya gibi çok sayıda Müslümana dava açarak sindirmeye çalışması asıl niyetinin FETÖ olmadığını göstermişti.

 yeniakit.com.tr

Yorumlar (5)

 • - Fetö nün siyasi ayağı Chp

  Gezi olaylarını organize eden Chp ve Hdp yakılan yıkılan yerlerin araçların parasını ödesinler

 • - CUMHUR

  Fetö ile mücadeleyi ilk başlatan Sn Başkan Erdoğan a düşmanlık eden ZINDIK tır.

 • - CUMHUR

  Chp nin perde arkasındaki Lideri Fetullahtır. FETÖ teröt örgütü tesbit edilince ilk savaş açan lider Erdoğan ve Akparti dir.

 • - CUMHUR

  Apo' ya Sn Şehitlere kelle diyenler ; Osman Kavala'nın tekrar tutuklanması için avukatları aracıyla yargıya talimat verilmiş; Osman KAVALA Apo'ya Sn dediği için değil "Seni Başkan Yaptırmayacağız" sloganının mimarı olduğu için tekrar tutuklatılmış AKP ye dokunan yanıyor aynı suçu işliyorlar ama onları tutuklayan yok savcı haklı.!

 • - E doğru

  Ne istediler de vermedik diyen kim?

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER