Gündem
  • 2.3.2021 11:24

Uşak'ın kadın valisinden HDP'li Pervin Buldan'a sinkaflı küfür

Uşak Valisi, HDP'li Buldan'a yönelik küfürlü tweet iddialarını yalanladı.

Koronavirüs risk haritası üzerinden "Adıyaman'ı kaybettik ama Uşak'ı aldık" şeklinde esprili bir paylaşım yapan HDP'li Buldan'a yönelik küfürlü tweetle karşılık verdiği öne sürülen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, "Söz konusu twitter adresi de atılan tivit de bana ait değil" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı illerin Kovid-19 değerlendirme kriterlerine ilişkin esprili bir paylaşımda bulunarak, " Adıyaman'ı kaybettik ama Uşak'ı aldık" ifadelerini kullandı.

KÜFÜRLÜ PAYLAŞIM

Uşak Valisi Funda Kocabıyık adı ile açılan bir hesaptan ise Buldan'ın tweetini alıntılayarak yazılan küfürlü sözler dikkat çekti. Paylaşımda, "Pervin hanım affedersiniz ama Uşak yerine 3... b... alırsınız" sözleri yer aldı.

Uşak Valisi, HDP'li Buldan'a yönelik küfürlü tweet iddialarını yalanladı

"HESAP BANA AİT DEĞİL, EMNİYETE TALİMAT VERDİM"

Kocabıyık, söz konusu paylaşım üzerine bir açıklama yaparak, "Söz konusu Twitter adresi de atılan tweet de bana ait değil. Sahte hesap! Bununla ilgili gerekenin yapılması için Emniyete talimat verdim" ifadelerini kullandı.

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI DA SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da Buldan'ın haritalı paylaşıma tepki göstererek, "Burası vatan sevdalısı efeler diyarı aşıklar şehri Uşak. Virüslere olmadığı gibi terör örgütlerine de destekçilerine de yer yok. Böyle biline." demişti.

VATANDAŞI AZARLAMIŞTI

Öte yandan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında kentin en işlek caddesi İsmet Paşa Caddesi'nde incelemelerde bulunmuş; bu sırada kurallara riayet etmesi için bazı vatandaşları azarlamıştı. Söz konusu olaydan sonra Kocabıyık kendini şu sözlerle savunmuştu: "Uşaklı hemşehrilerim benim onlara olan derin muhabbetimi bilirler. Vatandaşlarımızı kıracak her türlü davranıştan edep ederim. Dün yaşanan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise, kusurumuz affola."

İLGİLİ HABERLER