Spor
  • 18.7.2009 03:16

UYGUN: 'İNANANLAR İNANDIKLARI İÇİN BAŞARDILAR!..'

Anderlecht'in Belçika'nın önde gelen takımlarından biri olduğunu ama kendilerinin de son 4 yılda önemli başarılara imza attıklarını belirten Uygun, "İnananlar inandıklarını başarmışlardır" dedi.

Anderlecht'in Belçika Ligi'nde çok sayıda şampiyonluk yaşadığını, ayrıca 2 kez Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nı, 1 kez de UEFA Kupası'nı kazandığını ifade eden Uygun, rakiplerinin kendilerinden 10 kat fazla bütçeye sahip olduğunu kaydetti.

Güçlü bir ekiple karşılaşacaklarını ifade eden Uygun, ''Sivasspor olarak daha yolun başındayız. Son 4 yılda önemli başarılara imza attık. Elde ettiğimiz bu başarıları perçinlemek adına turu geçmek istiyoruz. İnşallah turu geçen taraf biz oluruz'' dedi.

''İnananlar inandıklarını başarmışlardır'' diyen Uygun, kendi oyun anlayışlarını sahaya yansıttıkları takdirde turu geçeceklerine inandığını söyledi. Uygun, deplasmanda oynayacakları ilk maçtan Sivas'taki ikinci maç için avantajlı bir skor elde etmek istediklerini ifade etti.

Bu arada, Sivasspor'un Hollanda kampının 19 Temmuzda sona ereceği ve takımın Türkiye'ye dönerek, 28 ya da 29 Temmuzda RSC Anderlecht ile deplasmanda yapılacak ilk maça hazırlanacağı belirtildi.

SİVASSPOR'UN AVRUPA KARNESİ

Yıllarca 3 ve 2. liglerde mücadele ettikten sonra 2005-2006 sezonunda Turkcell Süper Ligi'e yükselen ve son 4 sezondur Süper Lig'de başarıyla mücadele eden Sivasspor, Avrupa Kupalarında bugüne dek 4 maç yaptı. 2007-2008 futbol sezonunu 4. sırada tamamladığı için geçen yıl Türkiye'yi UEFA İntertoto Kupası'nda temsil eden Sivasspor, bu kupada Karadağ'ın OFK Grbalj ve Portekiz'in SC Braga takımlarıyla 2'şer maç yaptı.

UEFA İntertoto Kupası'nın 2. turunda OFK Grbalj takımını 2-2 ve 1-0'lık skorlarla eleyen Sivasspor, 3. turda SC Braga takımına 2-0 ve 3-0'lık skorlarla yenilerek kupadan elenmişti. Sivasspor, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda RSC Anderlecht ile yapacağı maçla, tarihinin en önemli karşılaşmasına çıkacak.

İLGİLİ HABERLER