Gündem
  • 28.3.2020 17:32

Vatandaştan virüse karşı süper yöntem! Herkesi tek tek not alıyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde teknisyen olarak görev yapan bir kişi, Türkiye’de koronavirüs vakasının görülmesinden sonra 2 metre aralığında olan her kişiyi ve gittiği her yeri not almaya başladı.

Vanlı vatandaştan koronavirüse karşı takdir toplayan yöntem! Herkesi tek tek not alıyor

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ölümlere neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı devletin aldığı önlemler yanında vatandaşlar da kendilerince önlemler alıyor.

Van’da yaşayan bir vatandaş ise aldığı yöntemle diğerlerinden öne çıkarken, aynı zamanda takdir de topluyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından günlük tutmaya başladı.

“Karantina için çok büyük önem taşıyor”

Sabah evden çıktıktan sonra, görüştüğü kim varsa tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe, not tutmanın, herhangi bir enfekte olma durumu karşısında karantina için büyük önem taşıyacağını söyledi.

“İlk vakanın açıklanmasının ardından başladım”

Bülent Menteşe, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk enfekte haberini verdiği zaman not tutmaya başladığını söyleyerek, ''Bakanımız, 'Virüs bulaşan hastamızın geçmişe dönük olarak gittiği yerleri, iletişim kurduğu insanları araştırıyoruz' dedi. Ben de bu bilgiler ışığında günlük tutmaya başladım. Gündelik hayatımda gittiğim yerleri yazıyorum.

2 metre alanındakileri not alıyor

2 metre alanımdaki insanları not alıyorum. Şu anda sizinle röportaj yaptığım için sizi de yazacağım. Bunları bir enfekte olma durumunda günlüğe bakarak sizinle iletişim halinde olmaları hayati olur'' diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER