Gündem
  • 27.3.2020 21:05

Ve zenginler virüs korkusuyla yer altına kaçtı....

Tüm dünyayı derinden sarsan ve şimdiye kadar binlerce insanın ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs Covid-19 salgını, birçok sektördeki faaliyetleri durdurarak büyük zarar verdi. Ancak bazı sektörler için evde kalma ve korunma işleri, bir sıçrama noktası oluyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise, yeraltı barınak pazarı...

Rising S Company - All Steel Bunkers and Bomb Shelters

Virüsten korunmak isteyenlere temizlik malzemesi satan Clorox olurken, evde kalanlar Netflix'e abone olarak film ve dizi izliyor.

Trump Administration Driving Sales For Bunkers | Prepper Answers

El dezenfektanı, yüz maskeleri... Elbette bunlar rağbet gören ürünler. Ancak varlıklı kişilerin yeni gözdesi barınaklar... Özellikle ABD'de ülke genelinde, barınak ve sığınak satışında inanılmaz bir artış var.

Söz konusu barınak alıcıları, birkaç saat boyunca havada kaldığı bildirilen bir virüsü dışarıda tutmak için kullanışlı olacağına inandıkları özel hava filtreleme sistemlerine sahip barınak ve sığınaklardan alıyor. Bu barınak ve sığınakların bir yıllık temel ihtiyaç malzemesi ile dolu olduğu belirtiliyor.

Rising S - Steel Underground Bunker - YouTube

Teksas merkezli Rising S Company'nin kurucusu Clyde Scott, bu günlerde sipariş defterinin dolup taştığını söyledi. Scott, 'Giderek daha fazla insan ürünler hakkında sorular soruyor. Yeraltı sığınak ve barınaklara benzeri görülmemiş bir ilgi var.' diyor.

War fear panic is good for bunker salesmen in South Korea ...

Scoot, şirketin barınak malzemesi satışının da fırladığını, Japonya'dan bir müşterinin şirketin özel yapım NBC hava filtreleme sistemlerinden 1.000'ini sipariş ettiğini söyledi. Tanesi 3 bin dolar olan bu sistemlerin 1000 adet satışı ile şirket bir anda 3 milyon dolarlık bir satış gerçekleştirmiş oluyor.

Bomb shelter boss 'wants North Korea to launch nuclear attack' to ...

Hastanelerde kullanılanlara benzer şekilde, standart NBC sistemleri nükleer, biyolojik ve kimyasal partikül ve bakterileri veya nükleer serpinti tozu gibi zararlı parçacıkları temizleyerek 15 kişi için temiz hava sağlıyor.

As Trump Tweets World Into Nuclear Standoff, Bomb Shelter Sales ...

Yine biraz daha zengin olanlr çelik kaplı sığınaklar, kaçış tünelleri, gizli kapılar, kurşun geçirmez cam ve biber gazı gibi çeşitli eklentilerle birlikte tam donanım barınaklar istiyor. Ekipler isteğe göre, sığınağa bir ev gibi hissettirecek düzenlemeleri de yapabiliyor.

Bomb Shelters|Atlas Survival Shelters|Rising S Shelters

 EN PAHALISI 8 MİLYON 350 BİN DOLAR

Daha da lüks bir sığınak arayanlar için de seçenekler mevcut. En çok olanaklara sahip olan sığınaklar için  8.35 milyon dolar para veriliyor.

This $20,000 Underground Shelter Is Where You Want To Be If The ...

Bu fiyatla alınan bir sığınakta spor salonu, sauna, yüzme havuzu, spa küveti, bilardo salonu, sera ve garaj bulunuyor.

Atlas Survival Shelters -> Overnight Tornado Shelters | Bunker ...

SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ SIĞINAKLARI

ABD'deki sığınak pazarı yeni değil. 1960'ların başında Soğuk Savaş gerginlikleri arttıkça on binlerce Amerikalı özel barınaklar inşa etti. Şiddetli fırtınalara maruz kalan ülkede eski sığınaklar fırtınadan korunmak isteyenlere (HomeAdvisor.com fiyatlarına göre) 3.000 ila 11.000 dolar arasında fiyatlarla barınak satılıyordu.

Billionaire Bunker Owners Are Preparing For The Ultimate ...

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER