Dünya
  • 13.2.2019 01:20

Vehhabi Prens Salman'dan Kabe'yi büyük saygısızlık

Suudi Arabistan'ın saygısız Veliaht Prensi Selman Kâbe'nin tepesine çıktı..Edebe aykırı bu durum için de inşaatları denetledim bahanesi yaptı..
Suudi Vehhabiler İslami eserlere öteden beri saygısızlıklarıyla tanınıyor..

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

600 askerin bir anda geldiği harem alanında güvenlik çemberi oluşturulurken, tavaf alanında bulunan umreciler de dışarı ve üst katlara çıkartıldı.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

Veliaht Prens Selman 600 korumayla Kâbe'yi ziyaret etti. Selman'ın üst düzey ziyareti sırasında Prens, Kabe'nin üzerine çıktı.Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkenin 2030 vizyonunu sergilemeye devam ediyor. Özellikle "örnek lider" ve "geleceğin lideri" övgülerine "mazhar" olan Salman, bu sefer de Kâbe'nin tepesine çıktı.

KÂBE'NİN ÜSTÜNE ÇIKTI

Üst düzey güvenlik önlemleriyle Kâbe'ye gelen Veliaht Prens, önce Hacr-ül Esved taşını öperken, daha sonra kurulan platform ile merdivenlerden Kâbe'nin içine girdi.

Veliaht Prens Selman Kâbe'nin tepesine çıktı

prens kabe ile ilgili görsel sonucu

Kâbe'nin içinde de namaz kılan Selman, daha sonra burada bir bez ile temsili temizlik yaptı. Temizliği sırasında kameralara da poz veren Prens, daha sonra Kabe'nin içindeki merdivenlerden en üstüne çıktı.

Yorumlar (1)

  • - KATAR

    İşletemiyorlar sa acizler ise Kabe'nin işletmesini bizdeki dünya lideri gibi uçak karşılığında KATAR ordusuna devretsinler.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER