Gündem
  • 6.10.2008 01:36

VEKİLE '3Y VE 3B' ÜLTİMATOMU!..

Yeni yasama yılının açılışıyla birlikte ilk grup toplantısını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, milletvekillerine önemli uyarılarda bulundu. Bir anlamda Başbakan Erdoğan, AK Parti’nin bundan sonra takip edeceği yol haritasının ipuçlarını milletvekilleriyle paylaştı.
AK Parti’nin “3Y" formülüyle iktidara geldiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Ne dedik, 3Y dedik. Yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları kaldıracağız dedik. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz. 3Y sözümüze sonuna kadar sadık kalacağız. Bunlarla mücadeleyi de 3B ile yapacağız. Bunlar birlik, beraberlik ve bütünlüktür. Bir olacağız, bütün olacağız, beraber olacağız" ültimatomu verdi. ERDOĞAN'IN UYARILARI
“Bize çamur atanların elinde izi kalır" diyen Erdoğan, vekilleri “iktidar sarhoşluğuna kapılmayın şeklinde de uyardı. Erdoğan’ın kapalı grup toplantısında milletvekillerine yaptığı uyarılar özetle şöyle:
AK Parti milletvekilleri olarak her zaman kamuoyunun gözleri önündesiniz. ıktidar sarhoşluğu her zaman olabilir. ıktidar sarhoşluğuna kapılmayacağız.
Sırtında emanet olmayan, yumurta küfesi taşımayanlar sorumsuz davranabilirler. Ama biz yapamayız. Biz ülkemizin sorunlarının çözümü için buradayız.
Adalet yerine imtiyaz isteyenlerin bizim çatımızın altında yeri yok. Hukuksuzluğa göz yummayacağız.
Önümüzdeki süreçte bizi yolumuzdan saptırmak için uğraşacaklar. Bunda başarılı olamayacaklar. Kendi hedefimize doğru yol alacağız.
Meclis’in huzurunu kaçırmak, gerilim oluşturmak isteyenlerdin oyununa düşmeyeceğiz. Tahrik, kışkırtma, polemiklere kapılmayacağız. Bir bütün olarak tüm enerjimizle yolumuza devam edeceğiz. KAFE ANKARA- BUGÜN

İLGİLİ HABERLER