Spor
  • 2.6.2014 17:04

Veli Kavlak, 'Beşiktaş’ta efsane olmak istiyorum'

Siyah-beyazlı futbolcu Veli Kavlak, BJK TV’de yayınlanan bir programa katılarak açıklamalarda bulundu. 27 Mayıs'ta varikosel ameliyatı olan Veli Kavlak, “Sağlık durumum iyiye gidiyor. İki seneden beri omzumda sıkıntım vardı, bir tendon kopukluğu vardı. Epey ağrılar çekiyordum. Sezon sonunda da hemen ameliyata karar verdik. Almanya'da ameliyat oldum. Allah’a şükür, her şey iyi gitti. Tendon tamamen kemikten ayrılmış bir vaziyette. Dönmelerde sürtüyordu ve o tarafta çok acı yapıyordu. Doktor iyi ki bunu gördü ve ameliyatımı yaptı. İnşallah şimdi ağrısız futbol oynarım” dedi.

“TARAFTARA İHTİYACIMIZ VAR”
Kavlak, sezonu 3. sırada bitirmenin Beşiktaş için başarı sayılmayacağını vurgulayarak, “Herkesten daha fazla taraftara ihtiyacımız olduğunu herkes biliyor. Genç bir takımız, genç Türk oyuncularımız fazla. Taraftara daha çok ihtiyacı olan takım bizdik. Stadımız yok. Herkes biliyor ki İnönü'de kötü oynadığımız zaman bile taraftarımızla 5-10 dakikada baskı kuruyoruz. Taraftar baskısıyla oyunun gidişatını değiştirebiliyorduk. O avantajı bu sene fazla kullanamadık” diye konuştu.

“DEFANSİF OLARAK KENDİMİZİ GELİŞTİRDİK”
Geçtiğimiz sezon defansif olarak kendilerini çok geliştirdiklerini ifade eden Kavlak, “Takım olarak defansif anlamda kendimizi çok geliştirdiğimizi düşünüyorum. Eskiden oyundan düşüyorduk, bazen boşluklar veriyorduk. Ama şimdi orta sahada çok iyi duruyoruz, topları iyi kesiyoruz, hücuma çıkıyoruz. Nerede ne kadar koşman gerekir diye istatistikleri araştırıyorum. Orta sahada oynadığın zaman mecburen her yerde olmak zorundasın. Benim asıl görevim orta sahanın ortasında takımın dengesini kurmak, ikili mücadeleleri kazanmak. Biz hocamızla belirli bir taktiği uyguladık. Çok iyi pres yaptık, geriye çekildik. Orada biraz kendimizi geliştirdiğimizi düşünüyorum. Son 8-10 maçta fazla pozisyon vermediğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ATIBA İLE İYİ ANLAŞIYORUZ”
Kavlak, Atiba ile iyi anlaştıklarını dile getirerek, “Atiba ile oyun şeklimiz birbirine benziyor. Taktiksel olarak da aynı gibi. O da nerede duracağını, nerede hareket edeceğini, geri çekileceğini bence çok iyi yapıyor. Orada da birbirimizi dengeliyoruz. Ben hücuma çıktığım zaman Atiba kalıyor, Atiba çıktığı zaman ben kalıyorum” ifadelerini kullandı.

“BILIC BİZİ ATEŞLİYOR”
Hırvat teknik adam Slaven Bilic’in, hareketleriyle kendilerini ateşlediğini belirten siyah-beyazlı futbolcu, “Hocamız kenarda kendinden geçiyor. Bu beni çok motive ediyor. Hocamızın kulübede olmaması tabii ki bizleri etkiliyor” dedi.Veli Kavlak son olarak, performansının iyi gitmesini dileyerek, Beşiktaş’ta efsane olmak istediğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER