Gündem
  • 22.11.2019 23:16

Villasına Çıkma oda yapan CHP Genel Başkan Yardımcısının evi mühürlendi

CHP’li Erdoğdu’nun Çeşme’deki evi mühürlendi! Açıklama geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu'nun İzmir Çeşme ilçesindeki bir siteden satın aldığı evi, site yönetiminin kararlarına aykırı eklentiler yapıldığı ve planlara göre inşa edilmediği iddiasıyla belediye tarafından mühürlendi.

CHP’li Erdoğdu’nun Çeşme’deki evi mühürlendi! Açıklama geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Çeşme ilçesi Ildır Mahallesi’nde bulunan Günkent Sitesi’nde, nisan ayında bir ev satın aldı. Site sakinleri, evde tadilat işlemleri başlatan Erdoğdu hakkında, Çeşme Belediyesi’ne başvurup, şikayetçi oldu. Site sakinleri, sitenin belirlediği plan dahilinde inşaat projesinin yürütülmediğini, balkonun içeri alınarak 90 cm eklentinin yapıldığını, binanın arka tarafına bir odanın daha yaptırıldığını iddia etti.

Çeşme ilçesi Ildır Mahallesi’nde bulunan Günkent Sitesi ile ilgili görsel sonucu

Yapılan incelemelerin ardından Erdoğdu’ya ait ev, Çeşme Belediyesi tarafından mühürlendi ve inşaatı durduruldu. Site sakinleri konuyla ilgili açıklama yapmazken, yönetim tarafından alınan karar ile ‘Site sınırları içerisine konuyla ilgili bilgi alacak kimsenin giriş yapamayacağı’ bildirildi. Öte yandan evin eklenti bölümlerinin önümüzdeki süreçte yıkılacağı öğrenildi.

Çeşme ilçesi Ildır Mahallesi’nde bulunan Günkent Sitesi ile ilgili görsel sonucu

ERDOĞDU’DAN AÇIKLAMA

İddialarla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise “Diğer komşularım ne yapmışsa benzer tadilatların yaptırılmasını rica ettim” dedi.

CHP’li Erdoğdu, “Çeşme Ildır’da aldığım kooperatif evinde yaptırdığım cam balkon ve depo/kulübe için kaçak inşaat diye kıyamet koparıyorlar. Ne yapıldığını görmek ve konunun takipçisi olmak üzere bugün İzmir’e gidiyorum” dedi. DHA

 

İLGİLİ HABERLER