Dünya
  • 31.3.2020 22:18

Virüs Avrupa Birliğini öldürdü!.. İtalya AB bayraklarını indirmeye başladı

Avrupa Birliği'nden hiçbir yardım görmeyen İtalya, sonunda bağlı olduğu birlikten çokma kararı aldı. İlk iş olarak da AB bayraklarını indermeye başladı.
İtalya'nın eski başbakanı ve ana muhalefet partisi lideri Matteo Salvini, Avrupa Birliği'ni (AB) eleştirmişti Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Salvini, AB'yi "Yılanlar ve çakallar mağarası" diyerek yerden yere vurmuştu.
Matteo Salvini "AB'den nefret ediyor ve tiksiniyorum. Birlikten ziyade, yılanlar ve çakallar mağarası. Önce virüsü yeneceğiz, sonra dönüp AB'yi düşüneceğiz. Gerekirse teşekkür etmeden ayrılacağız" ifadelerini kullandı.
Bu sözden sadece 4 gün sonra ülkenin bazı resmi kuruluşlarında Avrupa Birliği bayrakları indirilmeye başlandı.

İtalya'da ölü sayısı arttıkça AB bayrakları indiriliyor

İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı son 24 saatte 837 artarak 12 bin 428'e yükselirken, korona ile mücadelede AB'nin İtalya'ya karşı tavrı tepkilere nden oluyor.

İtalya'da korona ölümlerinin önü alınamıyor.

İtalya'da ölü sayısı arttıkça AB bayrakları indiriliyor

Alınan tüm karantina önlemlerine rağmen, adeta tedbirler için geç kalmanın bedelini ödeyen ülkenin sağlık kurulaşları talebi karşılamıyor.

AVRUPA'DA HERKES KENDİ CAN DERDİNDE

Kurumların yanında, sağlık çalışanlarının da tehlikede olduğu İtalya'da, halk Avrupa ülkelerinden yardım gelmemesinden şikayetçi.

Avrupa Birliği'ne üye ülkelerin hepsi kendi derdine düşmüşken, İtalya'ya yardım Rusya'dan gelmişi.

RUS BAYRAKLARI ASILMIŞTI

Bu gelişmelerden sonra bazı İtalyanlar, AB bayraklarını indirip yerine Rus bayraklarını asmış ve bu görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

İtalya'da ölü sayısı arttıkça AB bayrakları indiriliyor

ÖLÜ SAYISI 12 BİNİ GEÇTİ

Bugün açıklanan verilere göre, İtalya'da son 24 saatte 837 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece toplam ölü sayısı 12 bin 428'e yükseldi.

AŞIRI SAĞCI SİYASİ, AB BAYRAĞINI İNDİRDİ

Ölü sayısı arttıkça, AB'ye tepkilerin seviyesi de artıyor. Halkın yanında siyasiler de AB'nin konu hakkındaki umursamazlığına tepki göstermeye başladı.

İtalya’da aşırı sağcı parti Fratelli d’Italia üyesi ve Temsilciler Meclisi Başkan Yardımcısı Fabio Rampelli, makamındaki Avrupa Birliği bayrağını indirdi.

Bir siyasinin bu şekilde tepki göstermesi İtalya’da geniş yankı buldu.

İLGİLİ HABERLER