Ekonomi
  • 30.7.2008 17:09

VODAFONE: "TURKCELL'İN EN UCUZ FİYAT BENDE AÇIKLAMASI TÜKETİCİYİ YANILTIYOR"

İSTANBUL  - Vodafone Türkiye Bireysel İşletme Bölüm Başkanı Engin Aksoy, "Turkcell'in 'en ucuz tarifeler bende' açıklaması tüketiciyi yanıltıcı niteliktedir. Bugün hakim operatör abonelerine şebeke içi tarifelerde düşük, şebeke dışı tarifelerde ise şebeke içi tarifenin 25 katına varan fiyatlar uygulayarak tekelleşmeyi desteklemektedir. Turkcell bu uygulamasıyla aslında diğer operatörlerle görüşme yapmak isteyen abonelerini cezalandırmaktadır. Hakim durumdaki operatör böylelikle bir yandan abonelerine en iyi fiyatı
sunduğunu iddia ederken, diğer yandan abonelerinin diğer operatörlerin müşterilerini, yani yaklaşık 30 milyon aboneyi aramasını bu şekilde engellemektedir. Avrupa Birliği ve ABD gibi gelişmiş pazarlarda izin verilmeyen, ancak Türkiye'de yıllardır karşı karşıya olduğumuz, rekabete olduğu kadar tüketici haklarına da aykırı bu uygulamalara bir an önce son verilmesini diliyoruz" dedi.
Vodafone'nun "Cep 1" kampanyası ile her yöne bir kontör uygulamasını başlattığını da söyleyen Aksoy, "Böylece abonelerine istediği operatörü arama özgürlüğü sağladığı gibi, şebeke içi ve şebeke dışı fiyatlandırmasının olumsuz etkilerini de bertaraf etmektedir" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER