Spor
  • 29.4.2015 14:21

Volkan Demirel'den 'vatan haini' tezahüratına tepki

Volkan Demirel, Bursaspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ilk maçının ardından FB TV'ye açıklamalarda bulundu. Bursaspor taraftarlarının dünkü mücadelede kendisi aleyhine yaptığı tezahüratlarla ilgili konuşan Volkan, "Vatan haini ya da başka türlü şeylere alıştık. Ancak eşimin ve annemin adını söylüyorlar. Bu şekilde küfür ediyorlar. Bursa’da bugün çok güzel bir taraftar vardı. Bursaspor taraftarlarını tebrik ediyorum. Ama bütün taraftara da bunu mal etmemek lazım. Bazı kendini bilmezler benim aileme dil uzatıyorlar. Onların adamlıklarından ve örf ve adetlerinden şüphe ediyorum. Bunu yapan insanların bir aile terbiyesi almadıklarını düşünüyorum. Çünkü almış olsalar böyle tezahüratlar yapmazlar" şeklinde konuştu.

"KALESİNİ KORUYACAĞIM İNSANLAR BANA KÜFÜR EDERSE…"
Sarı-lacivertli takımın kaptanı, kendisine 'vatan haini' şeklinde tezahüratlar yapıldığını hatırlatarak, "Beni vatan haini ilan ediyorlarsa kendi sayelerinde oldu. Ben milli formayla sahaya çıkmışım. Benim kalesini koruyacağım tribünler bana böyle şekilde hakaret ederse gereğini yaparım diye düşünüyorum. Bazı yerlerde kendi sahasını neden terk etmiyor diyorlar. Ancak beni rakip seyircinin yuhalaması, küfür etmesi beni maça bağlar, motive eder. Ama benim kalesini koruyacağım insanlar bana küfür ederse kusura bakmasınlar, ben o mücadelede bulunmam. Bu nedenle Fenerbahçe taraftarına çok teşekkür ediyorum. Beni her zaman desteklediler, beni hep saymış ve sevmişlerdir. Vatan hainliği denmesine kendileri neden oldular. Ancak işin içine annem, babam, eşim, çocuğum karışınca onların adamlıklarından şüphe ederim. Dışarda gördüklerinde de 'Volkan Ağabey fotoğraf', 'Volkan Ağabey forma var mı' diye geliyorlar yanımıza. O yüzden Türk insanı kim tepedeyse, kim işini iyi yapıyorsa bu şekilde tepki görüyor" diye konuştu.

"SKORA ENDEKSLİ OYNADIK"
Bursaspor karşılaşmasını da değerlendiren sarı-lacivertli file bekçisi, "Skora endeksli oynadık, iyi de oynadık. Golü bulan taraf bizdik. Bu tarz maçlarda deplasmanlarda golü attığınız takdirde avantajlı olan siz oluyorsunuz. Bu konu hakkında bir şey de belirtmek lazım; Bursaspor takımı ligin en çok gol atan takımı… Üç maç oynadık, kendi sahalarında iki gol atabildiler. Şunu söylemek istiyorum ki, konsantre olduğumuz ve herkes kendi adının hakkını vererek oynayınca bizim yenemeyeceğimiz takım yoktur" ifadelerini kullandı.

"HER MAÇI KAZANACAĞIMIZIN GARANTİSİ YOK"
Demirel, 1-1 berabere kalınan Eskişehirspor maçından bahsetmek istediğini ifade ederek, "Normalde futbolda geriye dönmek yoktur ancak bu konu hakkında söylemek istediğim bir iki şey var. Kaybetmiş olduğumuz iki puan bizi biraz da olsa geri bıraktı. Bu kazandığımız maç her ne kadar kupa maçı olsa da genel olarak konuşmak istedim. Fenerbahçe taraftarını sevindirmek istiyoruz. 6 maç var önümüzde… Arada elbette iş kazaları olacaktır. 6 maçın 6’sını da kazanacağımızın garantisi yok, aynısı rakiplerimiz için de geçerli. Biz yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. 1 puan gerideyiz ancak önümüzde 18 puan var. Hem ligde hem de kupada istediğimizi alıp Fenerbahçe taraftarını sevindirmek için elimizden geleni yapacağız" açıklamasını yaptı.

Volkan Demirel, Kazakistan'a karşı 17 Kasım 2014'te TT Arena'da oynanan milli maç öncesi tribünlerden gelen tepkilere sinirlenerek stadı terk etmişti.

İLGİLİ HABERLER