Yaşam
  • 23.3.2019 11:20

Volkan Demirel'in karısı Zeynep Demirel yeni bir işe soyundu

Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel yapımcı oluyor

İki çocuk annesi Zeynep Demirel: Erken evliliği veya erken anne olmayı hiçbir zaman dezavantaj olarak görmedim. İyi ki de olmuş. 30 yaşıma kariyer peşinde koşarak başlayacağım. Hayat benim için esas şimdi başlıyor.

 Fenerbahçe'nin milli file bekçisi Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel yapımcılığa soyundu. 2008 Belçika Güzeli olan Demirel, geçen yaz Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü bitirdikten sonra hep hayalini kurduğu sinemaya yapımcılık şirketi kurdu. Daire Production adını verdiği yapım şirketinin ilk projesi ise bir futbolcunun hayatını anlatacağı 'Krampon' olacak.

Eşi Volkan'dan ilham aldığını söyleyen Zeynep Demirel, "Bire bir onun hayatını anlatmayacağım ama onun hikayesinden ilham aldım" diyor.

21 yaşında evlenip 24 yaşında ilk kızı Yade'yi kucağına alan Zeynep Demirel, sinema yolculuğunu, okulla birlikte anneliği nasıl devam ettirdiğini, eşi Volkan ile ilişkilerini, futbolcu eşi olmanın verdiği sorumlulukları Günaydın'a anlattı.

- Hayırlı olsun. Yapımcılık yapmaya nasıl karar verdiniz?

Aslında benim hayalimdeki meslek yönetmenlik.

'Elmacı' adında orta metraj belgesel filmim var. Şu an festivalleri dolaşıyor. Ressam Ali Elmacı'nın sanatıyla ilgili deneysel bir belgesel. Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü bitirdim. Bu belgesel de mezuniyet projem.

'DERS ARASINDA KIZIMI EMZİRİYORDUM'

- Neden sinema-TV bölümü okudunuz?

Kendimi bildim bileli sinemaya ilgim var.

Belçika Güzellik Yarışması'nda birinci seçildiğimde verdiğim röportajlarda da "Sinemada ama kamera arkasında olmak istiyorum" demiştim. Yıllardan beri içimde olan bir şeydi. Araya evlilik, çocuklar girdi; şimdiye kısmet oldu.

- Siz okurken anne oldunuz değil mi?

Evet. Okula başladığımda Yade yedi aylıktı. Üçüncü sınıftayken yeniden hamile kaldım.Allah'tan doğum yaza denk geldi. Annem geliyordu kampüse. Ders aralarında kızımı emzirip derse giriyordum.

- Genç yaşta anne olmak nasıl bir duygu?

Kendimi şanslı hissediyorum. Hemcinslerimin veya yaşıtlarımın kariyer yolunda çocukla kaybedecekleri zamanı ben çoktan aştım. Erken evliliği veya erken anne olmayı hiçbir zaman dezavantaj olarak görmedim.

İyi ki de olmuş. 30 yaşıma kariyer peşinde koşarak başlayacağım. Hayat benim için esas şimdi başlıyor.

- Oyunculuk yapmayı düşünmediniz mi?

Oyunculuk yapmak benim için zor bir şey. Youtube videolarımı bile zor çekiyorum. Yapı olarak ön planda olmayı çok fazla seven biri değilim. Üretken olmak istiyorum.

- Favori yönetmenleriniz kimler?

Nuri Bilge Ceylan, Türk sinemasında çığır açan biri. Yabancılarda Ken Loach'u ve Stanley Kubrick'i severim, Dardenne Kardeşler'e bayılırım. En büyük hayalim kendi filmimi çekmek.

 

İLGİLİ HABERLER