Gündem
  • 15.7.2020 21:04

Washington Post'da tam sayfa 15 Temmuz FETÖ darbesi

Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi'nin (TASC) Amerika'da Türkiye çıkarları için çalışan bir örgüt. Bu örgüt uzun bir süredir Amerika'yı mesken edinen FETÖ'cülerle mücadele ediyor. Mücadele etmek bir yana Teröristbaşının Türkiye'ye iadesi için adeta boğuşuyor.
Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi'nin (TASC) , zaman zaman FETÖ için otobüslere reklamlar giydirdi yetmedi havada FETÖ'yü anlatan yazılarla helikopterler dolaştırdı yetmedi Amerika'nın dört bir yanında etkinlikler düzenledi.
Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi'nin (TASC) , 15 Temmuz FETÖ darbesinin yıldönümünde Amerika'nın etkin gazetesi Washington Post'ta tam sayfa 15 Temmuz ilanı verdi.

Washington Post'ta tam sayfa 15 Temmuz ilanı
İlanda FETÖ’nün Türkiye’deki demokrasi karşıtı darbe girişimi anlatılarak FETÖ'cülerin işledikleri suçlar tek tek anlatıldı

TASC'ın İlanında, "15 Temmuz gecesi, Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan ve NATO varlıklarını gasbeden Fetullah Gülen ve örgüt mensupları, demokratik yollarla seçilmiş Türk hükümetini devirmek için Türk halkına silah doğrulttu" ifadeleri yer aldı.

Darbe girişimcilerinin Türkiye Büyük Millet Meclisini (TBMM) uçaklarla bombaladığı hatırlatılan ilanda, darbe girişiminin, Türk demokrasisini savunmak için ayağa kalkan 250’den fazla vatandaşın ölümüne, 2 binden fazla kişinin de yaralanmasına neden olduğunun altı çizildi.

"Ertelenmiş adalet reddedilmiş adalettir" ifadesi kullanılan ilanda, "Fetullah Gülen’i ve suç ortaklarını iade edin" çağrısında bulunuldu.


 

İLGİLİ HABERLER