Gündem
  • 26.5.2020 12:16

Wuhan'daki yarasa kadından korkunç uyarı!.. Koronavirüs buzdağının görünen kısmı

Yarasalar üzerinde yapıtğı virüs çalışması nedeniyle adı Yarasa kadına'a çıkan Shi Zhengli televizyona çıkarak açıklamalar yaptı..'Yarasa Kadın'dan çarpıcı coronavirüs açıklaması: Buz dağının görünen yüzü...

COVID-19: Suspicions of Wuhan lab bat virus leak raised with ...

Son dakika haberi... Coronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, yaptığı çalışmalar nedeniyle 'yarasa kadın' olarak da bilinen Wuhan Viroloji Enstitüsü'nden Shi Zhengli'den çarpıcı bir açıklama geldi. Zhengli, Covid-19'un buz dağının görünen yüzü olduğunu söyledi. Zhengli, "Eğer insanlığı sıradaki bulaşıcı hastalık salgınından korumak istiyorsak, doğada vahşi hayvanların taşıdığı diğer bilinmeyen virüsleri tanımalı ve erken uyarı vermeliyiz" dedi.

Yarasa kadın' uyardı: Corona virüsü buz dağının sadece görünen ...

Yürüttüğü çalışmalar nedeniyle 'yarasa kadın' olarak da bilinen Wuhan Viroloji Enstitüsü'nden Shi Zhengli, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zhengli, "Vahşi hayvanların taşıdığı diğer bilinmeyen virüsleri tanımalı ve erken uyarı vermeliyiz" dedi.

Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, hastalığın başladığı Çin'den kritik bir uyarı geldi. Salgının yayıldığı iddialarının merkezindeki Wuhan Viroloji Enstitüsü'nden Shi Zhengli, koronavirüs salgınının buz dağının yalnızca görünen yüzü olduğunu öne sürdü.

Yaptığı çalışmalar nedeniyle 'yarasa kadın' olarak da bilinen Zhengli, "Eğer insanlığı sıradaki bulaşıcı hastalık salgınından korumak istiyorsak, doğada vahşi hayvanların taşıdığı diğer bilinmeyen virüsleri tanımalı ve erken uyarı vermeliyiz" dedi.

CGTN kanalına röportaj veren Zhengli, "Eğer çalışmalar yürütmezsek yeni muhtemel salgınlar yaşanacak" ifadelerini kullandı.

O TESİSTEN YAYILDI İDDİALARI

Sözcü'de yer alan habere göre, Zhengli'nin çalıştığı Wuhan Viroloji Enstitüsü, salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana tartışmaların hedefinde. Geçtiğimiz haftalarda Daily Mail gazetesi, enstitünün fotoğraflarına yer vererek teorisyenlerin virüsün buradan çıktığını öne sürdüğünü yazdı.

Söz konusu haberde gizemli olarak adlandırılan merkezin 2002 yılında ortaya çıkan SARS krizinden sonra inşa edildiği belirtildi. Virüsün enstitüde üretilmese bile buradan yayıldığını iddia eden komplo teorisyenleri, incelemeler yapan çalışanlarla dışarı taşındığını savunuyor.

Worldometers'ın verilerine göre dünya genelinde 5.5 milyon kişiye bulaşan koronavirüs nedeniyle 348 binden fazla insan hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABERLER