Gündem
  • 28.1.2015 14:02

Yasadışı dinleme operasyonunda Başkomiser teslim oldu

İzmir merkezli 11 ilde düzenlenen yasa dışı dinleme iddiaları ile yapılan operasyonda gözaltında bulunan 17 şüpheli sabah 3 sıralarında hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Sonra şüphelilerin ifadesi alınmaya başlandı. Sabah saatlerinde ise gözaltında bulunan emniyet mensuplarının yakınları İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü önünde toplanmaya başladı. Ellerinde Türk Bayrağı olan grup dua etti. Saat 11.30 sıralarında, hakkında yakalama kararı bulunan Başkomiser Talha Ülkümen teslim olmak için eşi Melike Ülkümen annesi Atiye Ülkümen ve babası Faruk Ülkümen ile birlikte emniyete geldi.

''PKK SORUNU GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR''
PKK sorununun arttığını dile getiren Başkomiser Talha Ülkümen, şöyle konuştu: ''Yaklaşık 8 yıldır İzmir’de istihbarat şubede çalıştım. Sonra Van'a tayin oldum. Sonra birinci operasyon kapsamında gözaltına alınınca yaklaşık 40 gün cezaevinde kaldım. Sonra 9. Ağır Ceza Mahkemesi hukuki garabet adı vererek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldım." 

Ülkemizin dağ gibi bir PKK sorunu olduğunu anlatan Ülkümen, "Vatanı için hizmet eden vatanı için gece gündüz çalışan insanların önünü kesmek için böyle dosyalar hazırlamaya gerek yok. 5 ay önce geldiğimiz noktada bir şey değişti. Dağ gibi olan PKK sorunu Everest gibi oldu. Eskiden sadece Hakkari ve Şırnak gibi bazı terörün yoğun olduğu bölgelerde polisler zırhlı araçlarla götürülüp getirilirdi. Ama şu an terörün olmadığı yerde polisler zırhlı araçlarla karakola götürülüyor. Devletin polisi kendi yurdunda karakollara zırhlı araçlarla gidip gelmek zorunda kalıyor" dedi.

OLDUĞUM YERDEN MEMNUNUM
Yaptığı her işin kefili olduğunu belirten Başkomiser Ülkümen, ''Yaklaşık 40 gün hapis kaldım. Ne hapis, ne gözaltı, ne zindan kesinlikle bizi korkutamaz. Devletimizin bekası için hayırlı hizmet yapılsın. Benim tavrım ve yerim değişmedi. Daha öncede söyledim, yolun bu tarafında olmaktan memnunum. Ne yaparlarsa yapsınlar isterlerse bin kere alsınlar isterse bin kere cezaevine atsınlar yolun bu tarafında olmaktan çok memnunum. Her şart altında yaptığım her işe kefilim. Son olarak şunu diyorum, bir çiçek koparmakla baharın gelmesini engelleyemezsiniz'' diye konuştu.

Sonra eşi Melike, annesi Atiye ve babası Faruk Ülkümen ile sarılıp vedalaşan Başkomiser Talha Ülkümen teslim olmak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü girişine yürüdü. Bu sırada kalabalık arasında arbede yaşanırken, görevli polisler Ülkümen’i almak istedi. Talha Ülkümen de, ‘Çekiştirmeyin geldik işte’ diye bağırdı. Başkomiser Talha Ülkümen’in de teslim olması ile gözaltı sayısı 18 oldu. Yakalama kararı bulunan 8 kişinin daha aranmasına devam edildiği bildirildi. 

ATAKAN ŞEN - SİNAN YENİÇERİ

 

İLGİLİ HABERLER