Gündem
  • 15.7.2009 11:54

YASAK AŞK TERÖR ÖRGÜTÜNÜ KARIŞTIRDI

Alınan bilgiye göre, terör örgütünün Belçika sorumlusu ''Bedirhan'' kod adlı İ.O'nun, örgüt sempatizanı, eşinden ayrı ve iki çocuk annesi olduğu belirtilen D.A. (28) ile ilişki yaşadığı öne sürüldü. Terör örgütünde yasak olan ve ''yoz ilişki'' diye adlandırılan durumun, D.A'nın babasının ''Bedirhan'' kod adlı İ.O. hakkında terör örgütünün Avrupa sorumlusu Sabri Ok'a şikayet mektubu göndermesi sonucu ortaya çıktığı kaydedildi.

D.A'nın babası, Sabri Ok'a bir mektup gönderdiği mektupta ''kızının İ.O. tarafından evlenme vaadiyle kandırıldığını'' sürdü. ''Kızının ve torunlarının iffetinin hiçe sayıldığını, İ.O'yu kızıyla evlenmeleri ya da bu ilişkiye bir son vermesi için uyardığını'' ifade eden baba, ''bu uyarılarından bir sonuç alamadığını, ayrıca İ.O. tarafından feci şekilde dövüldüğünü'' iddiasında bulundu.

Bunun üzerine harekete geçen, terör örgütünün sözde Avrupa sorumlusu Sabri Ok'un, İ.O'nun görevden alınarak, sorgulanmak üzere Kandil'e gönderilmesi ve ilişkinin örgüt kadrolarından gizlenmesi yönünde talimat verdiği; ayrıca D.A'nın babasının da ''bu olay hiç yaşanmamış gibi davranın'' diye tehdit edildiği kaydedildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNDE ''İLİŞKİ MAĞDURLARI''
Terör örgütünün Almanya sorumlusu ''Çolak'' kod adlı Hüseyin Acar, Düsseldorf Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde devam eden davada, ''bir kadını öldürmek tehdidiyle çocuğunu aldırmaya zorlamakla'' suçlanıyor. Son duruşmada ifadesine başvurulan Ö.A. (23) adındaki kadın, Tayfun Örüm adındaki örgüt mensubuyla yaşadığı ilişkinin ardından bu kişinin Irak'ın kuzeyine götürüldüğünü uzun süredir kendisinden haber alamadığını söylemişti. Tayfun Örüm ile ilişkisinin ortaya çıkmasından sonra örgütün kontrolündeki bir dernek yöneticisinin tecavüzü sonucu hamile kaldığını kaydeden Ö.A, Hüseyin Acar tarafından kürtaj yapması için tehdit edildiğini öne sürmüştü.

Terör örgütünün ele başlarından Murat Karayılan tarafından Almanya sorumluluğuna getirilen ve ''Karayılan'ın sağ kolu'' olarak tanımlanan ''Sara'' kod adlı S.C, terör örgütünün Almanya'daki ''kasası'' Zübeyir Yılmaz'ın tacizine maruz kalmıştı.

Yine, terör örgütünün İsviçre kadın örgütlenmesi sorumlusu ''Zekiye'' kod adlı F.O. da, ''Arap Ali'' kod adlı Fahri Aras'ın tacizine uğramıştı.

Terör örgütünde yaşanan otorite boşluğunun Avrupa ülkelerindeki örgüt kadrolarında tırmandığını ve PKK'nın Avrupa sorumlusu Sabri Ok'un konumunu da tartışılır hale getirdiğini belirten terör uzmanları, bu tür olayların bir hesaplaşmaya dönüşebileceğini, tasfiyelerin yaşanabileceğini dile getirdiler.

İLGİLİ HABERLER