Yaşam
  • 29.9.2011 01:04

YAŞAR NURİ KENDİNE GÖRE FETVA VERDİ

61 yaşındaki İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk, geçtiğimiz günlerde 25 yaşında bir sevgilisi olduğunu açıklamıştı. Öztürk dün katıldığı bir programda da ilişkisindeki yaş farkını savunurcasına, "Kadınla erkek arasındaki yaş farkı 1'e 2 düşünülür. Hatta kadın erkeğin yarısı yaşında olması lazım" dedi.

VİDEO İÇİN LÜTFEN LİNKİ TIKLAYINIZ...

Geçtiğimiz günlerde kendinden 36 yaş küçük bir sevgilisi olduğunu açıklayan 61 yaşındaki İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk, CNN Türk'te yayınlanan Mesut Yar ile Burada Laf Çok programının dünkü bölümünde ilginç açıklamalarda bulundu.
Hayatındaki kişiyi bir magazin programında gaza getirilip açıkladığını belirten Öztürk, "Benim böyle bir arzum, yüreğimde buna bir ihtiyaç vardı. Bende öyle bir ihtiyaç yoktur diyecek bir adam yoktur. Ben ayrılmışım, tek yaşayan bir insanım, bunu isterim" dedi.
Öztürk hayatında biri olduğunu itiraf ettikten sonra, 25 yaşındaki sevgilisinin kendisine, "Seninle hayat geçirmek zor. Bu nasıl iş, bir cümle söylüyorsun ne ekran kaldı ne gazete kaldı ne internet kaldı. Bundan önce de teravih ile ilgili açıklama yaptın yine aynı şey. Şimdi ben buna nasıl tahammül edeceğim" dediğini ifade etti. Öztürk o yüzden şimdi 25'lik sevgilisinin kara kara düşünmeye başladığını söyledi.
Öztürk, bu açıklamalarının ardından şu sözleriyle adeta ilişkisindeki yaş farkını savundu: "Bizim İslam terbiyesinde şu ilke var. Kadınla erkek arasındaki yaş farkı 1'e 2 düşünülür. Allah makamını cennet etsin, ben onun öğrencilerinden dinledim, Gümücelili Mustafa efendi dermiş ki, 20'den sonra 1'e 2'ye 5 yaş daha ilave etmek lazım. Yani evlenecek kadınla erkekte, kadın erkeğin yarısı yaşında olması lazım. 20'den sonra yarıdan da 5 yaş küçük olması lazım. O tam bana denk geldi."

VİDEO İÇİN LÜTFEN LİNKİ TIKLAYINIZ...

İLGİLİ HABERLER