Asayiş
  • 29.4.2016 17:03

Yatılı okulda kız öğrenciye taciz iddiası

Şikayet üzerine gözaltına alınan O.Ş., sevk edildiği adliyeden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. O.Ş., İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin talimatıyla açığa alındı.

İzmirli 9’uncu sınıf öğrencisi N.A., iddiaya göre, yatılı okuduğu lisede müdür yardımcısı olan evli ve bir çocuk babası O.Ş.’nin uzun zamandır kendisini odasına çağırarak sözleriyle taciz ettiğini ailesine anlattı. Bunun üzerine N.A.’nın ailesi, Cumhuriyet Savcılığına şikayetçi oldu. Başlatılan soruşturma kapsamında O.Ş., 8 Nisan’da polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen N.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Konudan haberdar olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü de konuyla ilgili idari soruşturma başlattı. N.A. açığa alındı.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Müdür yardımcısı tarafından taciz edildiğini iddia eden N.A’nın 14 Şubat 2015 tarihinde sosyal medyadaki kişisel profilinde yazdığı ’Tecavüzü ya da Tacizi önlemenin yolu; Kızını kapalı giyinmeye zorlamak değil, Oğlunu Sapık yetiştirmemektir’ paylaşımı dikkat çekti.

O ANLARI TELEFONUNA KAYDETTİ

Müdür yardımcısı O.Ş.’nin tacize uğradığı öne sürülen N.A.’nın odada yaşananları kaydettiği de belirtildi. O.Ş.’nin önlem için odaya gelişinde telefonunu alması üzerine bir arkadaşından ödünç aldığı cep telefonuyla kayıt gerçekleştirdiği öne sürülen N.A.’nın sözlü tacizi kaydettiği belirtildi. Öte yandan okulun yatılı bölümünde yarısı kız toplam 135 öğrencinin eğim gördüğü belirtildi.

VATAN

İLGİLİ HABERLER