Gündem
  • 22.5.2013 17:16

Yavru vatan karıştı...

KKTC’nin iktidarında bulunan Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, “UBP Parti Meclisi’nin; Meclis’te temsil edilen muhalefet partileriyle işbirliği yaparak, hükümeti düşürmek için güvensizlik önergesine imza koyan ve ‘partisine ihanet eden’ 8 UBP’li milletvekilini oybirliğiyle partiden kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk kararı aldığını” açıkladı.

Disiplin kuruluna sevk edilen milletvekilleri şunlar:

“Ahmet Kaşif (Gazimağusa), Afer Özcafer (Gazimağusa), Hasan Taçoy (Lefkoşa), Türkay Tokel (Güzelyurt), İlkay Kamil (Girne), Ejder Aslanbaba (İskele), Zorlu Töre (Lefkoşa), Ergün Serdaroğlu (Girne)”

UBP Genel Başkanı Başbakan Küçük, UBP Parti Meclisi toplantısının tamamlanmasının ardından basına açıklamalar yaptı. Küçük, parti meclisinin gündeminde olan konuları görüşüp onayladığını ifade etti.

DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ

İrsen Küçük, önceki gün toplanan ve bazı kararlar alan UBP Genel Yönetim Kurulu’nun (GYK) tavsiye kararlarını parti meclisinin onayladığını, eksikliği bulunan Disiplin Yönetmeliği’ni hazırlandığını, okunduğunu ve madde madde onaylandığını kaydetti.

Başbakan Küçük, GYK’nın aldığı kararlardan birinin de 8 milletvekiliyle ilgili olduğunu, bu 8 milletvekilinin Meclis’te temsil edilen CTP-BG, TDP ve DP ile birlikte hareket edip kendi hükümetlerini düşürmek için güvensizlik önergesi verdiklerini anımsattı.

Öte yandan, parti kuracak zaman olmadığından UBP’den ihrac edilmesi beklenen 8 milletvekilinin tabela partisi konumunda olan ve genel başkanlığını Ata Tepe’nin yaptığı Milliyetçi Adalet Partisi’ne (MAP) katılacakları ifade ediliyor.

(İHA)

İLGİLİ HABERLER