Asayiş
  • 30.4.2013 13:07

Yeni doğan bebeği çöpe attılar!..

MANİSA’nın Alaşehir İlçesi’nde henüz göbek bağı bile düşmeyen erkek bebek, çıplak halde bir poşetin içine konulup, çöp konteynerine bırakılarak ölüme terk edildi. Çevredekiler tarafından fark edilen bebek, hastaneye kaldırılıp sağlık kontrolünden geçirildikten sonra kuvözde tadaviye alındı.

Alaşehir İlçesi Uluderbent Beldesi Atatürk Mahallesi’nde bugün sabah saatlerinde çöp dökmeye giden bir kişi, bebek ağlaması duyunca konteynerin içine baktı. Mahalle sakini, poşetin içinde çıplak haldeki erkek bebeği görünce, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Gelen sağlık görevlileri, henüz göbek bağı bile düşmeyen ve ölüme terk edilen bebeği, ambulansla Alaşehir Devlet Hastanesi’ne götürdü. Karnı doyurulup sağlık kontrolünden geçirilen ve dayanıklılığı nedeniyle 'Yiğit' adı verilen bebek, kuvöze konuldu. 3 kilo 400 gram ağırlığındaki Yiğit bebeğin 9 aylık olarak dünyaya geldiği belirlenirken, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

KONTEYNERDE NE KADAR KALDIĞI BELLİ DEĞİL

Alaşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Op. Dr. Aydın Er, "Hastanemize getirilen bebeğin çöp konteynerinde ne kadar kaldığı belli değil ama dayanıklı olduğu belli, sağlığı çok iyi. Biz de personelimizle bu dayanıklılıktan dolayı bebeğin adını Yiğit koyduk. Umarım yaşamı da yiğitçe geçer. Şimdi çocuğun tedavileri tamamlandıktan sonra prosedür neyse onu yapacağız. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile görüşeceğiz. Bebeği yaşatacağız; sağlıklı bir yiğit olması için devlet olarak bebeğe sahip çıkacağız" dedi.

 

DHA

 

İLGİLİ HABERLER