Spor
  • 30.1.2020 13:53

Yeni Malatyaspor'dan Guilherme açıklaması

Yeni Malatyaspor Kulübü, Trabzonspor ile anlaşmaya vardığı ileri sürülen Brezilyalı futbolcusu Guilherme hakkında flaş bir açıklama yaptı. Sarı siyahlılar Trabzonspor'un 28 yaşındaki futbolcu ile izinsiz olarak görüştüğünü açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Trabzonspor, sözleşmeli futbolcumuz Guilherme ile kulübümüzün yazılı izni olmadan görüşmeler yapmış ve futbolcumuzu bu sabah itibarıyla iznimiz dışında Trabzon'a çağırmıştır." ifadeleri kullanıldı.

İşte Yeni Malatyaspor'dan yapılan açıklama şöyle:

Trabzonspor Kulübü, sözleşmeli futbolcumuz Guilherme Costa Marquez ile kulübümüzün yazılı izni olmadan görüşmeler yapmış ve futbolcumuzu bu sabah itibariyle takımımızın kamp yaptığı otelden iznimiz dışında Trabzon'a çağırmıştır. Kamuoyunun malumu üzere futbolcumuzun asıl sahibi olan Alvarenga Kulübü ile yapmış olduğumuz sözleşmenin çıkış maddesini kullandıklarını düşündüğümüz Trabzonspor Kulübü'ne ve değerli camiasına bir bilgilendirme yapma zarureti doğmuştur. Şöyleki; yıllara mal olmuş Trabzonspor - Malatyaspor dostluğunu, kardeşliğini zedelemeye çalışan şahıslara çağrımızdır. Her ne şartta olursa olsun futbolcumuz ile bizim iznimiz olmadan görüşülmesi (ayartılması) futbolun yazılı çizili kuralları dışında, ahlakına uymamış ve Trabzonspor gibi büyük bir camiayı yönetenlere yakışmamıştır. Her bulduğu fırsatta dürüstlükten, futbol ahlakından bahsedenlerin bugün günü kurtarmak adına yaptıkları büyük camiamız tarafından hiç bir zaman unutulmayacak, FIFA kurulları önünde Malatyaspor camiasının hakkı korunacaktır. Transferin bitimine saatler kala kulübümüzü mağdur etmek adına bu işe soyunanları değerli Trabzonspor camiasının da kabullenmeyeceğine inanıyor, kamuoyuna saygılar sunuyoruz."

Beşiktaş son anda olmamıştı

Guilherme ile Beşiktaş'ta ilgilenmiş, İstanbul'a giden Brezilyalı futbolcunun transferi harcama limitinde nedeniyle gerçekleşmemişti.

 

İLGİLİ HABERLER