Medya
  • 17.2.2020 21:18

Yeni Şafak Gazetesi yazarı iddiasını sürdürdü!.. Darbeyi laik ve Kemalist şebeke yapacak

"Laik ve Kemalist şebeke darbe yapacak"

Son günlerde gündeme gelen yeni darbe iddiaları ve tartışmalarına Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan da katıldı. Kaplan, yeni darbenin laikçi ve Kemalist şebekeden geleceğini iddia etti. Kaplan, darbecilere PKK ve FETÖ'nün de seve seve uşaklık yapacağını ifade etti.

Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Yusuf Kaplan, son günlerde gündeme gelen “darbe söylentilerinin ciddiye alınması gerektiği”ni dile getiren bir yazı kaleme aldı.

Cuntacıların bu kez pat diye darbe yapmaya kalmayacağını ifade eden Kaplan'a göre bu kez darbenin adresi "laik ve Kemalist şebeke" olacak.

Kaplan, bugün gazetedeki köşesinde yeni darbe girişimi iddialarına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Kaplan’ın yazısının darbeye ilişkin bölümü şöyle:

"Eğer yeni bir darbe girişimi daha gerçekleştirilecek olursa, pattadanak darbe yapmayacaklar!

Ortamı darbeye hazır hâle getirecekler!

Bunun için planlanan ilk stratejiyi yüzdeyüz başardıklarını üzülerek söylemek zorundayım: 15 Temmuz’da Erdoğan’ın çağrısından önce sokaklara dökülen cemaatler, tarikatlar, sivil toplum kuruluşları büyük algı operasyonlarıyla şeytanlaştırıldılar; saygınlıkları da, toplumdaki sosyolojik karşılıkları da büyük yara aldı, kelimenin tam anlamıyla büyük darbe yedi; planlanan darbenin başarıya ulaşmasının önündeki en büyük engel büyük ölçüde ortadan kaldırıldı; bu ülkede bu toplumun Müslüman omurgasını oluşturan ve koruyan yegâne ve sarsılmaz kaynaklar olan cemaatler, tarikatlar aşağılanacağı kadar aşağılandı; toplumun özellikle cemaatler ve tarikatlar üzerinden tam bir inanmışlık ve adanmışlıkla hainlere, darbecilere direnme güçleri kırıldı!

Burada çok hayatî bir noktaya parmak basmış oluyorum. Darbe, laikçi, Kemalist şebekelerden gelecek... PKK, FETÖ darbede kendilerine verilecek uşaklık rollerini oynayacaklar seve seve, elbette!

Devleti de, halkımızı da dikkatli ve teyakkuz hâlinde olmaya davet ediyorum. Allah, ülkemizi şer şirret güçlerin oyunlarından korusun, bize de basiret versin."

Darbe iddiaları geçtiğimiz hafta içinde ABD'li Rand şirketinin yazdığı bir rapor üzerine başlamıştı. Tehlikeye dikkat çeken yazarlardan biri de Yusuf Kaplan'dı.

Kaplan'ın yazısının tamamına ulaşmak için linki tıklayın... 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER