Spor
  • 29.7.2009 00:00

YILDIRAY'DAN ES ES'E KÖTÜ HABER...

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Yıldıray Baştürk’ün tekliflerini kabul etmediğini söyledi. Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda açıklamalarda bulunan Çalımbay, “Yıldıray’la görüştüm. Gelmek istemiyor. Çünkü Stuttgart’la anlaşması çok iyi” dedi.


Rıza Çalımbay, Yıldıray Baştürk transferinin gerçekleşmeyeceğini söyledi. “Yıldıray’la birebir görüştüm. Stuttgart’la sözleşmesi 1 yıl daha devam ediyor. Kendine göre çok iyi bir anlaşması var. Oradan ayrılmak istemiyor” diyen Çalımbay, Eskişehirspor için bu transferin gerçekleşmeyeceğini belirtti.

Batuhan Karadeniz’in Beşiktaş dışında Türkiye’de sadece Eskişehirspor’da oynayacağını düşünüyorduk, ama Beşiktaş bu futbolcuyu Gaziantepspor’a vermeyi tercih etti. Beşiktaş böyle bir karar verebilir, ama keşke bize daha önceden haber verseydiler, biz de ona göre tedbirimizi alırdık” diyen tecrübeli teknik adam, “Biz transfer bitti diye düşünürken, Batuhan’ın Gaziantepspor’la anlaştığını duyduk. Şaşırdık. Üzüldüğümüz nokta girişimlerimizden Mustafa Denizli ve Genel Sekreter Kenan Öner’in haberinin olmasıydı. Bizi arayıp, cevap vermediler. Keşke bize daha önceden haber verselerdi” şeklinde sitemde bulundu.

Batuhan’ın tercihinin Eskişehirspor’dan yana olduğunu ifade eden Çalımbay, “Bu transfer gerçekleşmediği için biz de Mehmet Yılmaz’la anlaştık” dedi.

Galatasaray’dan Aydın Yılmaz’ı almak istediklerini ifade eden Çalımbay, sarı kırmızılı kulübün bu transfere çok sıcak bakmadığını söyledi.

Burak ve Ümit Karan’ın durumlarına da değinen Rıza Çalımbay, “İki futbolcunun da maç eksiği var. Özellikle Burak uzun süredir maç oynayamıyor. Bu nedenle iki futbolcu da biraz sıkıntı yaşıyor. Ümit takım kaptanı oldu. Tüm sorumluluk onda… İki futbolcudan da çok memnunum, ama şu anda tam olarak hazır değiller. 10 gün içerisinde yüzde yüz hazır hâle geleceklerini umuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İLGİLİ HABERLER