Eğitim
  • 19.9.2019 14:07

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! İşte ÖSYM sonuç sorgulama sayfası

YKS ek tercih sonuçları ile ilgili son dakika bilgilendirmesi geldi. ÖSYM merakla beklenen sonuçları adayların erişimine açtı. Tercih sürecinin geçtiğimiz hafta sona ermesinin ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. YKS ek tercih sonuçlarına ÖSYM sonuç sayfası üzerinden ulaşılabilecek. İşte, 2019 YKS ek tercih sonuçları ÖSYM sorgulama sayfası

ÖSYM'den yapılan açıklama şöyle; 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına, 19 Eylül 2019 tarihinde saat 14.45'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, Üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Adaylar, 2019-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 05-11 Eylül 2019 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yaptılar.

Tercihlerin sona ermesiyle birlikte nefesler tutuldu ve tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih beklenmeye başladı. ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçlarıyla ilgili herhangi bir tarih paylaşımı yapılmadı. Ancak geçtiğimiz yıl ek tercihler 20 Eylül günü sona ermiş, tercih sonuçları ise 28 Eylül günü açıklanmıştı.Adaylar sonuçlara sonuc.osym.gov.tr veya ais.osym.gov.tr adresleri üzerinden ulaşılabilecek. İşte, ÖSYM sonuç sayfası…YKS EK TERCİH SONUÇLARI SAYFASI

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER