Eğitim
  • 28.9.2018 11:12

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! ÖSYM ek yerleştirme sorgulama

YKS ek yerleştirme sonuçları az önce açıklandı. ÖSYM sonuç açıklama sisteminde sorgulamaya açılan YKS ek yerleştirmelerine göre öğrenciler üniversite kayıtlarını yapacak. Peki üniversite kayıtları ne zaman?

YKS ek yerleştirme tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Üniversite kayıtları yaklaşıyor. Sonuçlar nasıl sorgulanacak?

YKS EK TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

YKS ek yerleştirme tercih sonuçlarının ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Adaylar sonuçlarını ÖSYM sonuç açıklama sayfası "https://sonuc.osym.gov.tr/" adresinden sorgulayabiliyor.

 

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER