Asayiş
  • 22.10.2019 11:25

YPG 42 taciz/ihlal yapıldı, 136 araç çıkış yaptı

Milli Savunma Bakanlığı: YPG/PKK'lı teröristlerce 42 taciz/ihlal yapıldı, bölgeden 136 araç çıkış yaptı

Milli Savunma Bakanlığından, Barış Pınarı Harekatı'nda mutabakat çerçevesinde YPG/PKK'lı teröristlerin bölgeden çıkarılmasına ilişkin süreç yakından takip edildiği, bölgeden 136 aracın çıkış yaptığı belirtildi.

TSK, terör örgütü PKK/YPG'nin Güvenli Bölge'den geri çekilmesini yakından takip ediyor.
 
Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Yarbay Nadide Şebnem Aktop, düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Barış Pınarı Harekatı'nda mutabakat çerçevesinde YPG/PKK'lı teröristlerin bölgeden çıkarılmasına ilişkin süreç yakından takip edildiğini ifade eden Aktop, "Bölgeden 136 aracın çıktı" dedi.

Şu ana kadar 42 taciz/ihlal yapıldı

Aktop, TSK tarafından güvenli bölgenin tesisine yönelik mutabakata tam uyulduğunu vurguladı.

 
 
Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Yarbay Nadide Şebnem Aktop, basın bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Aktop, "YPG/PKK'lı teröristlerce şu ana kadar 42 taciz/ihlal yapıldı. Taciz ve ihlallere karşı meşru müdafaa hakkımız daima geçerlidir. Yapılan ihlal ve tacizler ABD ile anlık olarak paylaşılmaktadır" diye konuştu.

 
Rasulayn'da terör örgütüne ait kilometrelerce uzunlukta tüneller bulundu
 
 
Rasulayn'da terör örgütüne ait kilometrelerce uzunlukta tüneller bulundu
Fırat'ın doğusuna gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı'nda TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun Rasulayn'a girişinin ardından teröristlerden boşaltılan şehirde PKK/YPG'ye ait tüneller bulundu. Milli Ordu saflarında kurulan Kürt Şahinleri Tugayı mensupları tarafından tespit edilen kilometrelerce uzunluğa sahip tünellerin PKK ya milyonlarca dolara mal olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER