Gündem
  • 12.12.2019 01:24

YPG suikastçi teröriste bakın kaç lira vermiş

Suruç'ta suikast düzenleme girişimindeki terörist hakkında ayrıntılar..

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin Belediye Başkan Vekili Kemal Aktaş’a yönelik düzenlenmesi planlanan suikast girişi başarıyla çökertildi ve YPG’li terörist derdest edildi. Suriye’den Şanlıurfa’ya giren Mazlum Muhammet Ali isimli YPG'li terörist burada Suruç Belediye Başkan Vekili Kemal Aktaş’a düzenleyeceği suikastin sonrasında para alacağını itiraf etti.

Suruç'ta suikast düzenleme girişimindeki terörist hakkında ayrıntılar

Şanlıurfa Emniyet İstihbarat ekipleri, terörist Mazlum Muhammet Ali'nin yasadışı yollarla Suriye'den yurda girdiğini tespit etti. Teknik ve fiziki takibin ardından cumartesi günü operasyon için düğmeye basıldı.

4 TERÖRİST YAKALANDI

İlk adreste terörist bulunamadı. Ekipler takibi sürdürdü. Terörist nokta operasyonuyla ikinci adreste yakalandı. Güvenlik güçleri, teröriste yardım eden 3 kişiyi de Suruç'ta yakaladı.

TERÖR ÖRGÜTÜ ''EVLİ GİBİ GÖRÜN'' TALİMATI VERDİ

Terörist ifadesinde Suruç Belediye Başkan vekili Kemal Aktaş'a suikast yapacağını anlattı. Örgüt mensubunun kendisine yardım ettiğini söyleyen terörist, saldırı için ilçede keşif yapma hazırlığındaydı. Terör örgütünün, teröriste yakalanmaması için "yanına bir kadın yollayacağız evli çift gibi görün" şeklinde talimat verdiği de ortaya çıktı.

YPG SUİKAST İÇİN PARA VERDİ

Teröristin verdiği ilk ifadesinde, bu suikast karşılığı örgütten 10 bin dolar para alacağını söylediği öğrenildi. Terörist ayrıca lojistik sağlaması için kendisine 2 bin 100 dolar para verildiğini söyledi.

Örgütün teröriste saldırı yapması için bu miktarda para vermesi dikkat çekti. Örgütün bu tür saldırılar için eleman bulamaması nedeniyle kiralık terörist yöntemine başvurduğu değerlendiriliyor.

KAYNAK: TRT HABER

İLGİLİ HABERLER