Gündem
  • 18.10.2019 00:15

YPG'den çekilme açıklaması

Amerika'nın operasyonunu durdurma anlaşmasından sonra YPG cephesinden ilk açıklama geldi...
Büyük çoğunluğu YPG'li hainlerden oluşan DSG adına yapılan açıklamada ateşkese sadık kalacakları ve çekilmeye başlayacakları bildirildi.
YPG'nin açıklamasında dikkat çeken cümle, "Ateşkes ve çekilme teklifinin kendilerinden olduğunu" iddia edildi..

İŞTE O AÇIKLAMA

DSG Genel Komutanlığı, ABD ile Türkiye arasında varılan ateşkes anlaşmasının bu akşam  saat 22:00 itibariyle yürürlüğe girdiğini ve ateşkese bağlı olacaklarını açıkladı.

Demokratik Suriye Güçleri Genel Komutanlığı, ABD ile Türkiye arasında varılan ve Fırat’ın doğusundaki operasyonun durdurulmasını içeren anlaşmaya ilişkin bir yazılı açıklama yaptı.

Medyaya ve kamuoyuna yönelik açıklamada, “SDG’nin talebi ve onayıyla, Başkan Yardımcısı Mike Pence tarafından temsil edilen Amerika Birleşik Devletler’in arabuluculuğunda bugün Suriye’nin kuzeydoğundaki Sere Kaniye’den (Rasulayn)  Gire Spi’ye ( Tel Abyad) kadar uzanan savaş cephelerinde Türk devleti ile ateşkes ilan edildiği” belirtildi.

Ateşkesin bu akşam saat 22:00 itibariyle yürürlüğe girdiğine vurgu yapılan açıklamada, DSG’nin ateşkes sürecine bağlı kalacağı belirtilerek Türkiye’den de buna bağlı kalması talep edildi.

İLGİLİ HABERLER