Gündem
  • 14.10.2019 15:26

YPG'liler IŞİD'lileri hapishaneden kaçırdı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, hapishanedeki DEAŞ'lı teröristlerin YPG'li teröristler tarafından kaçırıldığının belgelendiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İyi Parti Genel Merkezi'nde Meral Akşener ile bir araya geldi.

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yapılan görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Akar, Suriye'nin kuzeyinde yaşananların detaylarını anlattı.

Hulusi Akar, "Elimizde fotoğraflar var. DEAŞ'lıları YPG'li teröristler kaçırdı. Bölgemizdeki tek DEAŞ hapishanesinin boşaltıldığı gördük." dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Barış Pınarı Harekatına ilişkin yaptığı son açıklamada,  "Elimizde fotoğraflar var. DEAŞ'lıları YPG'li teröristler kaçırdı. Bölgemizdeki tek DEAŞ hapishanesinin boşaltıldığı gördük." dedi.

Son dakika; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Barış Pınarı Harekatına ilişkin yaptığı son açıklamada,  "Elimizde fotoğraflar var. DEAŞ'lıları YPG'li teröristler kaçırdı. Bölgemizdeki tek DEAŞ hapishanesinin boşaltıldığı gördük." dedi.

"DEAŞ'LILARIN TUTULDUĞU HAPİSHANE..."

DEAŞ'lıların tutulduğu tek hapishane vardı. Gittiğimiz zaman bunun YPG'liler tarafından boşaltıldığını ve oradakilerin kaçtığını gördük. YPG bunları kaçırmış. Bunların tamamını görüntüledik. Muhataplarıyla paylaşacağız. TSK millii manevi ve mesleki değerlerine son derece bağlı bir şekilde tamamen ahlaki değerler çerçevesinde mücadelemizi sürdürüyoruz ve Türkiye'nin sınırlarında herhangi bir terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz. Buradaki tüm olan budur."

Bakan Akar'ın açıklamalarından satır başları:

Sayın genel başkanın görüşlerini dinledik sorularını cevaplandırmaya çalıştık. Masa üstündeki ittifaka uygun bir şekilde bir çözüm için uzun süre çalıştık ama bu ABD’yle çözüm olmayınca harekete geçtik. Resulayn ve Tel Abyad kontrolümüz altında. DEAŞ konusunda bir hapishane meselesi var bu hapishane ile ilgili de biz elimizden geleni yapmakta gayretliyiz. Ancak bölgemizde bir tek hapishane vardı DEAŞ hapishanesi onu da gittiğimiz zaman PYD tarafından boşaltıldığını gördük. Bunu da fotoğrafladık.

Mücadelemiz, sadece YPG ile değil DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle. Bizim için tek hedef teröristler.

Akar'dan siyasi parti liderlerine harekat bilgisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün siyasi partilere ziyarette bulunuyor.

Akar, partilere başarıyla devam eden harekat ile ilgili bilgi verecek.

İlk ziyaret Akşener'e

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i parti Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

İLGİLİ HABERLER