Gündem
  • 15.5.2019 10:56

YSK Başkanı Sadi Güven'den seçmen listesi açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven, "Sandık seçmen listeleri aynı olacak, herhangi bir güncelleme olmayacak. 23 Haziran'da kullanacağımız listeleri paylaştık. Sadece sandık kurulları değişecek" dedi

YSK Başkanı Sadi Güven'in açıklamaları şöyle;

"İstanbul'da 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde seçmen listeleriyle ilgili yoğun tartışmalar olduğunu gördüm. Bu yenileme seçimi. 31 Mart'ta yapılan seçimde kullandığımız sandık seçmen listelerinin aynısını kullanacağız. Herhangi bir güncelleme yapılmayacak, askıya da çıkmayacak. Oy kullanma hakkına sahip kim varsa oy kullanacak.

Partilerle sandık seçmen listelerini paylaştık. Vatandaşlarımız da kendileri de sorgulayabilecek, hangi sandıkta oy kullanabileceklerini görecekler. Sadece sandık kurulları değişecek. Onun dışında bir değişiklik olmayacak.

Oy kullanamayacak kısıtlı seçmenlerle ilgili 'oy kullanamaz' işareti düşülecek. Onlar silinmeyecek, karşısına şerh düşülecek.

31 Mart'ta kim oy kullanma hakkına sahipse, 23 Haziran'da da oy kullanma hakkına sahip olacak. Siyasi partilerle de paylaştık, bunu karşılaştırma imkanına sahip olacak.

Gerekçeli kararın yazımı bittiğini paylaşacağız"

Yorumlar (3)

  • - SEÇİM

    YSK kararını açıkladı sandıklarda oy hırsızlığı yok ; var diyenler YSK üyelerini teröristlikle suçluyor CHP nin çoğunlukta olduğu Kadıköy ve Beşiktaş ve Bakırköy den oylar gelmeden AA nın algısı ile kendilerini birinci ilan ettiler İstanbul'u teşekkür pankartları ile don attılar bunlar seçim kazanma şarhoşluğu ile bir şey çaldırmışlar iyi çaldırmışlar ne çaldırdılar ise beraber arayalım .

  • - CUMHUR

    AKP nin boş arazilere seçmen yazıldı itirazı tutmamış zira aynı listeleri kullanacakmış .!

  • - CUMHUR

    AKP nin boş arazilere seçmen yazıldı itirazı tutmamış zira aynı listeleri kullanacakmış .!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER