Gündem
  • 12.1.2019 20:08

YSK'dan seçmenlere 'adres' uyarısı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtlarının dondurulacağını ve bu durumda olan seçmenlerin askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklarını bildirdi.

YSK'dan yapılan açıklamada, "31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimine ilişkin bazı bölgelerde seçmen hareketinin olduğu ve bu hareketin muhtarlık seçimlerini etkilemeye yönelik olarak yapıldığı hakkında; basında haberler yer almakta olup, bazı ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile siyasi partilerden de Başkanlığımıza bilgiler ulaşmaktadır.

4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır. Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur" denildi.

Yorumlar (1)

  • - O ZAMAN

    Kılıçdaroğlu, Bahçeli kendi evinde oturuyor oylarını Ankara'da kullanıyor; RTE nin evi İstanbul'da ama asli görevi Ankara'daki külliyenin bedava lojmanı olduğu için burada kullanması gerekiyor yoksa suç işlemiş olacak, İstanbul'a her gittiğinde ikametgahı orası olduğu içinde yol harcırahı alması gerekiyor alıyor mu almıyor mu bunu devlet bilir buda ayrı bir konu.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER