Gündem
  • 23.4.2019 21:18

YSK'nın KHK kararına Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ne dedi?

YSK sürpriz bir karar vererek AK Parti'nin KHK'lıların oy kullanamaz şeklindeki itirazını geri çevirmişti..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul seçimleriyle ilgili "Yüksek Seçim Kurulu çalışıyor, bizim olumlu olumsuz diye bir sorgulama yapmamız o çalışmaya gölge düşürmesin. Hakimlere saygılı olalım diye söylüyorum. Sonra değerlendirme yaparız inşallah." dedi.

Ev sahipliğini TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yaptığı 23 Nisan resepsiyonuna katılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin İstanbul seçimleriyle ilgili sorularını yanıtladı. Bahçeli yaptığı açıklamada, "Yüksek Seçim Kurulu çalışıyor, bizim olumlu olumsuz diye bir sorgulama yapmamız o çalışmaya gölge düşürmesin. Hakimlere saygılı olalım diye söylüyorum. Sonra değerlendirme yaparız inşallah." diye konuştu.

23 Nisan resepsiyonuna katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, basın mensuplarının YSK kararına ilişkin sorularına cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "Nihai kararı bekleyeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) KHK'lilerle ilgili aldığı kararla ilgili olarak açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, ''YSK’nın KHK ile ilgili aldığı karar, doğru bir karar. Daha önce de benzer kararlar var'' dedi.

AKP'nin İstanbul BB Başkan Adayı Binali Yıldırım "YSK süreci tamamlanmış değil konuşmam doğru olmaz çünkü işin konusu benim. YSK’nın kararına yorum yapmam yanlış olur. Kanaat belirtmem doğru olmaz" ifadelerini kullandı.

"NİHAİ KARARI BEKLEYECEĞİZ"

Konuya ilişkin bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, "Nihai kararı bekleyeceğiz" yorumunda bulundu.

Kabine değişikliği iddialarına da cevap veren Erdoğan, "Birileri istedi diye kab

İLGİLİ HABERLER