Gündem
  • 9.11.2020 13:54

Yuh!.. Bu fotoğrafa bile siyaset karıştırdılar

Tartışılan o fotoğraf sonrası Ayda Gezgin'in babası konuştu: Bu kadarına pes!

 Ekim ayı sonunda İzmir'de yaşanan ve yıkıma neden olan şiddetli depremin ardından yerle bir olan Rıza Bey Apartmanı'ndan sağ olarak çıkan bebek Ayda üzerinden provokasyon girişimlerine baba Uğur Gezgin bile 'PES' dedi. Ayda'nın hastaneden çıkarılma anına ilişkin duygu sömürüsü içeren yorumlarla Ayda ve ailesinin yalnız bırakıldığı algısı oluşturmak isteyenlere baba Uğur Gezgin cevap verdi.

Deprem enkazından çıkarıldıktan sonra kaldığı hastaneden önceki gün çıkan Ayda bebekle ilgili son dakika gelişmesi... Ayda üzerinden yeni polemikler, siyasi malzemeler üretmek isteyenlere baba Uğur Gezgin cevap verdi. İstismar girişimindekilere 'PES' diyen Gezgin tartışmalı fotoğrafın perde arkasını da anlattı. İşte Ayda Gezgin'in hastaneden çıkış fotoğrafının hikayesi ve babasının son dakika açıklamaları;

KIZIMI KUCAKLADIM BUNDA GARİPSENECEK NE VAR?

İzmir'deki depremde çöken Bayraklı'daki Rızabey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra çıkarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nden önceki gün taburcu edildi. Kızını ayakları çıplak, üzerine bir ceket örterek kucağında taşıyan baba Uğur Gezgin "Bunda garipsenecek ne var. Kızımı kucaklamak istedim" dedi.

SON DAKİKA AYDA TABURCU OLDU BİR YAKINLARINA GİTTİLER

Depremden 91 saat sonra 3 Kasım'da enkazdan sağ olarak çıkarılan Ayda'nın tedavisine, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde devam ediliyordu. 7 Kasım'da tedavisi ve kontrolleri tamamlanan Ayda'nın taburcu edilmesine karar verildi. Öğleden sonra baba Uğur Gezgin, kızını kucağına alıp hastaneden çıktı ve yakındaki bir otomobile doğru hızlı adımlarla ilerledi. Babasının kucağındaki Ayda'nın ayaklarının çıplak, üzerine bir ceket örtülü olduğu görüldü. Babanın yanında bulunan adı öğrenilemeyen bir kişinin elinde oyuncaklar taşıdığı görüldü. Ayda ve babası, daha sonra otomobille ayrıldı. Ailenin bir yakınlarının evine gittiği öğrenildi.

BAŞKAN ERDOĞAN "ENDİŞENİZ OLMASIN" DEDİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan provokasyon yapanlardan günler önce Ayda ve ailesinin asla yalnız bırakılmayacağını söylemiş, baba Uğur Gezgin'i arayarak gereken her konuda devletin yanlarında olduğunu aktarmıştı.

SOSYAL MEDYADAN MESAJ YAĞDI

Tüm Türkiye'nin umudu olan, herkesi sevinç gözyaşına boğan Ayda'nın hastaneden babası Uğur Gezgin'in kucağında, ayakları çıplak, üzerine bir ceket örtülerek götürülmesi ise eleştirilere de neden oldu. Baba Uğur Gezgin ise Ayda'nın hastaneden taburcu olması ve evde geçirdiği anları anlattı:

KIZIM KAPIYA KADAR GETİRİLMİŞTİ, KUCAĞIMA ALIP ARABAYA KOYDUM

"Ayda, iyileşti ve hastaneden çıktık. Kucağıma aldım, sarıldım, sarıp-sarmaladım. Ben öyle istedim. Zaten hastane kapısına kadar getirilmişti. Kucağıma alıp kapının önünde bekleyen araca götürdüm. Bunda garipsenecek ne var. Kızımı, Ayda'mı kucaklamak istedim, sarılmak istedim. Hepsi bu...O fotoğraf karesinde babanın kızına sevgisi var, özlemi var. Şu an bir yakınımızın evinde kalıyoruz.

REKLAM İÇİN ARAYANLAR DA ÇOK OLDU

Ayda da çok iyi, şuan sizinle konuşurken ağabeyiyle oyun oynuyor. Psikolojik destek de alıyor. Sağolsun hocalarımız burada, gerekli psikolojik desteği de sağlıyorlar. Türkiye'nin her yerinden, herkesten destek telefonları geldi. Ayda için sevinçlerini paylaştılar, üzüntümüze, acımıza ortak oldular. Sahip çıkan, arayan soran çok kişi var. Tabii ki reklam için arayan, gündeme gelmek için yapanlar da var."

İşte sosyal medyada yer alan ve bu kadarına pes dediği sözde duyar dolu provokatif twitlerden bazıları:

Ve Aydacık sağ salim taburcu oldu ama onu enkaz altında geçirdiği süreden daha kısa zamanda unuttuk... Ayda babasının kucağında böyle taburcu edildi. Hastane bahçesinden ise ne kadar çabuk unuttuğumuzu gösteren bu görüntü kaldı. Babacığının kucağında ve yalınayak... Babası telaştan unutmuş olabilirdi ama tüm anneler o çorapsız ayaklara bakıp iç çekti.

Ayda ve babası... Ambulansa bindirirken birbirini ezenler, arayıp 'çok ağladım' diyenler, reklamcı köfteciler!!! Anasız bir çocuk, eşsiz bir baba, kaldılar mı baş başa!!! Hangi eve gidiyorlar acaba...!

Ayda ve babası! Hani şu ambulansa bindirilirken izdiham yaşatan Ayda! Hani şu siyasilerin ve sanatçıların 'kurtuldu' diye durmadan paylaştım yaptığı Ayda! Şov bitti ve gerçek hayata başladılar.

TÜRKİYE'NİN UMUDU OLDU

Türkiye, 30 Ekim Cuma günü saat 14.51'de İzmir'i vuran depremle sarsıldı. Ege Denizi'nde Seferihisar açıklarında meydana gelen deprem, İzmir'in yanı sıra 15 ilde daha hissedildi. 115 kişinin ölümüne neden olan depremde yıkılan binalardan biri olan Bayraklı ilçesindeki Rızabey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra 3 yaşındaki Ayda Gezgin sağ olarak kurtarıldı. Annesi Fidan Gezgin'in cansız bedenine ulaşılan Ayda, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alındı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANMIŞ TÜRKİYE SEFERBER OLMUŞTU, BUNU BİLE KULLANMAYA ÇALIŞTILAR

Ayda, depremden 65 saat sonra tarihi bir son dakika haberiyle kurtarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek ile birlikte İzmir depreminin simge ismi oldu. Tüm Türkiye'nin ilgi odağı olan Ayda'yı aralarında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da bulunduğu çok sayıda kişi ziyaret etti. Enkazdan çıkarıldıktan sonra ambulansta 'köfte- ayran' isteyen Ayda için Türkiye'nin dört bir yanından köfte siparişleri verilmişti. - Hürriyet

İLGİLİ HABERLER