Gündem
  • 21.7.2019 01:11

Yunan Başbakan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "cesur adım" mesajı

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye ile ilişkilere yönelik, "Cesur adımlar atacağımız ortak bir yaklaşım için Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum." dedi.

Miçotakis, hükümet programının görüşüleceği Meclis Genel Kurulunda konuşma yaptı.

"Öfkeli bir retorikten uzak durarak" uluslararası hukuk ve dostane iş birliği yönünde ilerlemek istediklerini belirten Miçotakis, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Cesur adımlar atacağımız ortak bir yaklaşım için Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum." şeklinde konuştu.

Yunanistan'ın yeni lideri hakkında ilginç Türkiye detayı

Miçotakis, "Bu coğrafyada birlikte yaşıyoruz. Gereksiz gerginlikler ve silahlanma yarışı iki ülkeyi de değerli kaynaklarından mahrum ediyor. Bunlar ülkelerimizin yararına kullanılabilir." ifadelerini kullandı.

Ülkede 7 Temmuz'da düzenlenen erken genel seçimlerde Yeni Demokrasi (ND) partisi tek başına iktidara gelirken, Miçotakis başbakanlık koltuğuna oturmuştu.

Çarşamba günü yeni üyelerinin yemin töreniyle açılan Mecliste, hükümet programının tartışılmasının ardından hükümetin güven oyu alması bekleniyor.

Yorumlar (2)

  • - ASABİ

    DOĞU AKDENİZİN DOĞALGAZ ARAMASI SİZİN OLDU. SİLAHLARI KONU EDEREK TÜRKİYE'YE ANLAŞALIM, UZLAŞALIM HİKAYELERİYLE GÜNDEMİ, ÖNEMLİ OLAN DURUMU SAPTIRMA.

  • - CUMHUR

    Ey Miçotakis, önce işgal ettiğiniz adalarımızı terk edin helalleşelim RTE susarsa Türkiye susmaz.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER