Gündem
  • 15.5.2013 10:12

Yurtta hava nasıl olacak ?

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya, öğle saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Elazığ ve Kocaeli çevreleri ile Sakarya’nın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Mevsim normalleri civarında, iç ve doğu kesimlerde yer yer altında seyredecek. Rüzgarın, doğuda güney ve güneybatı, batıda kuzey ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli ile öğle saatlerinde Anadolu yakası sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 25
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif olmak üzere akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.)
(İHA)
 

İLGİLİ HABERLER