Gündem
  • 25.7.2009 18:00

YUVASI YIKILAN BAKANI ÇÖKERTEN HABER !

Özel hayatındaki özel sorunlar nedeniyle eşinden ayrılmak zorunda kaldığı için yuvasının yıkılmasının üzüntüsünü yaşan Maliye Bakanı Şimşek, üstüne üstlük bir günlük gazetede endisini Başkakan Erdoğan ile karşı karşıya gelmiş gösteren manşet görünce üzüntüsü katlandı.

Habertürk gazetesinin olayı "çocuk istemeyen bakan boşandî" manşeti ve "Amerikalı karısı, Maliye bakanı Mehmet Şimşek'i çocuk yapmaya ikna edemeyince çiftin 11 yıllık evlilği bitti" spotu ile duyurup, yanına da "Erdoğan 3 çocuk yapın diyor ama" flaş ibaresini kullanması üzerine şok üstüne şok yaşadığı belirtilen bakanın, özel hayatının bile siyasi malzeme yapılmış olmasından büyük üzüntü yaşadığı belirtildi.

Bakan Şimşek'in kendisini Başbakan Erdoğan ile ters düşmüş gibi gösteren ve karşı karşıya gelmiş gibi gösteren haberden dolayı gazeteye dava açmaya hazırlanıyor.

Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile ''Çocuk İstemeyen Bakan Eşinden Boşandı'' şeklindeki haberin ''son derece hayal ürünü ve gerçek dışı'' olduğunu bildirdi.

Maliye Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal hakların da kullanılacağı bildirildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Bugün Haber Türk Gazetesi'nin 'Çocuk İstemeyen Bakan Eşinden Boşandı' başlığı ile manşetten okuyucularına kurgulanarak duyurduğu haber, son derece hayal ürünü ve gerçek dışıdır.

Sayın Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'in özel hayatı ile ilgili olarak etik olmayan, maksatlı çarpıtılarak ve ispata muhtaç bir şekilde yorumlanan bu tür yalan haberlere karşı yasal tüm haklarımızı kullanacağımızı belirterek, kamuoyumuzu da gerçeklerle bağdaşmayan bu tür haberlere karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz.''

İLGİLİ HABERLER