Asayiş
  • 29.1.2018 14:51

Zeytin Dalı Harekatı'nda 597 terörist öldürüldü

Zeytin Dalı Harekatı'nda gece boyunca 25 uçak 44 hedefi imha etti. Operasyonda 40 terörist etkisiz hale getirildi. Toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 597 oldu.

Zeytin Dalı Harekatı 10. gününde hız kesmeden devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatıkapsamında gece boyunca 44 hedefin bombalandığı, 40 teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Harekat kapsamında toplamda 597 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"44 HEDEF İMHA EDİLDİ"

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.

Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 44 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan 25 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

Mehmetçik Burseya Dağı'nda güvenliği sağladı

"TOPLAM 597 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ"

Türk Silahlı Kuvvetlerince desteklenen dört Özgür Suriye Ordusu mensubu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre gece süresince 40 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 597 olmuştur.

Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen “Zeytin Dalı Harekâtı”, planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

Zeytin Dalı Harekatı'nda son görünüm

İLGİLİ HABERLER